B. wiceminister zdrowia zrzeka się mandatu poselskiego

Autor: Gazeta Wrocławska, PAP/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2014 19:01

Jakub Szulc, dolnośląski poseł Platformy Obywatelskiej, złożył oświadczenie o zrzeczeniu się mandatu poselskiego. Powodem jest intratna propozycja zawodowa.

Poseł Jakub Szulc, pochodzący z Kłodzka, zrzeka się mandatu. - Rezygnuję ze względów osobistych i zawodowych - mówi nam poseł. Portal GazetaWroclawska.pl dowiedział się, że rezygnacja polityka PO spowodowana jest intratną propozycją zawodową, jaką otrzymał od jednej z doradczych firm.

- To prawda, otrzymałem ciekawą propozycję, jednak na razie nic więcej nie mogę powiedzieć. Dlatego rezygnuję z polityki ogólnopolskiej - odpowiada poseł. Mówi jednak, że nie wypisze się z partii. Szulc przez kilkanaście lat pracował w bankach. 

Potem finanse zamienił na politykę. W Sejmie Szulc pracował w komisji finansów. W 2008 r. powołano go na wiceministra do resortu zdrowia. Tam zajmował się sprawami ekonomicznymi, w tym restrukturyzacją szpitali. Funkcję tę przestał pełnić w 2012 roku, po tym jak wybuchło zamieszanie z lekami refundowanymi. 

Były wiceminister zdrowia, poseł PO Jakub Szulc, mimo złożenia mandatu poselskiego zapewnia, że nie rozstaje się z PO. Źródła w PO informują, że możliwy jest start Szulca w wyborach samorządowych w Kłodzku (Dolnośląskie), skąd pochodzi polityk.

- Złożyłem mandat, natomiast zdaje się, że nie ma jeszcze decyzji pani marszałek Kopacz o wygaszeniu mandatu - powiedział Szulc.

Pytany o przyczynę rezygnacji z zasiadania w Sejmie, Szulc mówił: - Jeżeli coś robić, to na 100 proc., a ja nie mam w tym momencie możliwości, aby w 100 proc. poświęcić się wypełnianiu obowiązków poselskich.

Dodał jednak, że nie zamierza rozstawać się ani z Platformą, ani z polityką.

W Sejmie Szulc jest wiceszefem komisji finansów publicznych.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum