Aż 88 proc. słuchaczy chce powrócić tu za rok. Tak podsumowaliśmy EEC 2018

Autor: wnp.pl, RZ/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2018 17:43

10. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (Katowice, 14-16 maja) potwierdziła jego wiodącą pozycję na mapie najważniejszych konferencji biznesowych w Europie Centralnej. W ramach wydarzenia odbyło się ponad 150 sesji, z udziałem 900 prelegentów. W debatach obecna była też najważniejsza aktualna tematyka dotycząca sektora ochrony zdrowia.

10. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (Katowice, 14-16 maja) potwierdziła jego wiodącą pozycję na mapie najważniejszych konferencji biznesowych w Europie Centralnej. Fot. PTWP

Na EEC 2018 pojawiła się mocna reprezentacja ekspertów z zagranicy i rekordowa liczba 11,5 tys. gości. Towarzyszące Kongresowi European Start-up Days odwiedziło 2,5 tys. osób.

Wnioskami płynącymi z jubileuszowej edycji Kongresu podzielili się przedstawiciele organizatora, miasta Katowice, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i województwa śląskiego.

- Jubileuszowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego była pod każdym względem rekordowa. Dopisała frekwencja, zarówno wśród uczestników jak i relacjonujących wydarzenie mediów, udało się zrealizować największą dotychczas liczbę sesji i zainteresować udziałem w nich prelegentów z całego świata - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Zaznacza: - W doborowym gronie pochyliliśmy się po raz kolejny nad gospodarczą przyszłością Polski i Europy, stawiając ważne pytania i formułując cenne wnioski, które będą kanwą przyszłorocznych, mamy nadzieję, równie udanych dyskusji.

Podczas X edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabrakło, jak co roku, sesji obejmujących tematyką zagadnienia medycznego sektora gospodarki. Ich goście dyskutowali m.in. o najważniejszych zmianach w polskim systemie opieki zdrowotnej, finansowaniu i organizacji leczenia, nowych technologiach w medycynie, strategiach firm farmaceutycznych i ich wpływie na rozwój gospodarczy, a także o profilaktyce chorób cywilizacyjnych XXI wieku.

Relacje z sesji EEC 2018 poświęconych ochronie zdrowia przypominamy tutaj: EEC 2018

Słuchacze, paneliści i partnerzy wzięli udział w badaniach satysfakcji uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018 (European Economic Congress - EEC), przeprowadzonych na reprezentatywnych próbach badawczych przez instytut badawczy BCMM - badania marketingowe. Zadowolenie z uczestnictwa w kongresie wyraziło 83 proc. słuchaczy, 88 proc. panelistów oraz 90 proc. partnerów.

Aż 88 proc. słuchaczy oraz 92 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji wydarzenia w 2019 roku. Zarówno słuchacze jak i paneliści najwyżej spośród aspektów merytorycznych Kongresu ocenili interesującą tematykę wystąpień, sesji i paneli dyskusyjnych. Główne wartości związane z uczestnictwem w Kongresie to zdaniem badanych możliwość nawiązania kontaktów biznesowych oraz zdobycia wiedzy na temat zjawisk i trendów gospodarczych.

Uczestnicy wzorem lat ubiegłych docenili przestrzeń, w jakiej odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy, uznając za istotny atut organizacyjny lokalizację imprezy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz w Spodku. Pozytywnie oceniono komunikację z uczestnikami (przed i w trakcie wydarzenia), komfort sal konferencyjnych, internetowy system rejestracji oraz informacje przesyłane przez organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia.

W badaniach, wzorem lat ubiegłych, oszacowano także, ile średnio pieniędzy wydają w Katowicach uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Średnie wydatki na noclegi ogółem, w przeliczeniu na jedną osobę to 723 zł w przypadku słuchaczy i 975 zł w przypadku panelistów. Pozostałe wydatki słuchaczy, takie jak gastronomia czy taksówki, to 237 zł/osobę, natomiast panelistów - 365 zł.

Po raz pierwszy w metropolii
- Europejski Kongres Gospodarczy już dawno wpisał się w harmonogram najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Dlatego, jako Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, my też tam jesteśmy. Jakość organizacyjna i merytoryczna tego kongresu to jego największe atuty. Z każdym rokiem EKG zachwyca i starannie trzyma najwyższy poziom. Gratulujemy jubileuszu i czekamy na przyszły rok! - mówi Dorota Dąbrowska-Winterscheid, dyrektor zarządzający Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Tegoroczna edycja Kongresu po raz pierwszy odbyła się już nie tylko w Katowicach, ale w szerszym kontekście - Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- Liczby podsumowujące tegoroczną edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego, mówią same za siebie. Pokazują, że marzenia się spełniają. Marzenia o tym, by zorganizować wyjątkowe wydarzenie w niezwykłym miejscu. Tegoroczna edycja EKG była wyjątkowa i szczególna, bo spełniła marzenia mieszkańców konurbacji śląskiej, mogliśmy przywitać wszystkich uczestników po raz pierwszy w nowo powstałej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. EKG dla nas, czyli instytucji młodej, pierwszej takiej w Polsce, która przeciera szlaki we wspólnym kreowaniu metropolitalnej atrakcyjności inwestycyjnej, ma szczególne znaczenie - mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Czytaj dalej: Podsumowano Europejski Kongres Gospodarczy 2018

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum