Arłukowicz wypomniał Dudzie, że chciał karać więzieniem za in vitro

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2015 10:03

Bartosz Arłukowicz wytknął Andrzejowi Dudzie, kandydatowi PiS na prezydenta, że w 2012 roku podpisał się pod projektem ustawy zakładającej karę więzienia za zapłodnienie pozaustrojowe.

Arłukowicz wypomniał Dudzie, że chciał karać więzieniem za in vitro

Jak tłumaczył, jeden z jej zapisów mówi: "kto tworzy embrion ludzki poza organizmem kobiety podlega karze ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat dwóch".

Minister zdrowia skomentował też słowa lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, który zapowiedział w środę (11 marca) wniosek do prokuratury o zbadanie, czy przeznaczanie środków z budżetu Ministerstwa Zdrowia na finansowanie procedury in vitro zamiast na refundację leków jest uzasadnione i czy nie naraża życia chorych.

- Wolałbym, żeby Ziobro się do medycyny nie mieszał - powiedział Arłukowicz. Dodał, że po rządach ministra Ziobry trzeba było przez pięć lat odbudowywać w ludziach zaufanie do lekarzy i do transplantologii.

Minister wyraził przekonanie, że większość jego partyjnych kolegów poprze projekt ustawy o leczeniu niepłodności, w tym także metodą zapłodnienia in vitro, przyjęty we wtorek (10 marca) przez rząd.

Czytaj: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum