Arłukowicz skomentował wniosek PiS o wotum nieufności

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2013 15:01

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz ocenił w czwartek (3 stycznia) na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia, że wniosek posłów PiS o wyrażenie wotum nieufności wobec niego jest nietrafiony. W ochronie zdrowia nie ma kryzysu, są prowadzone działania służące pacjentom - mówił.

Arłukowicz skomentował wniosek PiS o wotum nieufności
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przewodniczący komisji Bolesław Piecha (PiS) uzasadniając przedstawiony wniosek mówił, że od roku gwałtownie narasta kryzys w polskiej służbie zdrowia. Jak przekonywał, dzieje się tak w wyniku fatalnej polityki zdrowotnej państwa.

- W czasie rocznych rządów minister Bartosz Arłukowicz nie powstrzymał procesu dezintegracji systemu opieki zdrowotnej (...), nie kreuje polityki zdrowotnej państwa, a wręcz przeciwnie, pogłębia wszechobecny w systemie chaos - mówił Piecha. Skrytykował też ustawę refundacyjną, długie kolejki do świadczeń, wstrzymywanie planowych przyjęć.

Z kolei Arłukowicz zarzucił przewodniczącemu komisji, że gdy był on wiceministrem zdrowia w latach 2005-2007, mógł m.in. zreformować NFZ i oddłużyć szpitale.

Dodał, że przez miniony rok ministerstwo zajmowało się m.in. wprowadzeniem ustawy refundacyjnej, aby zapewnić dostęp do nowoczesnych leków dla pacjentów oraz wdrożeniem systemu e-WUŚ, który ułatwia pacjentom dostęp do lekarzy. - Pan jest wizjonerem, a my wprowadzamy konkretne działania dla pacjenta - zwrócił się do Piechy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum