Arłukowicz: opracujemy rozporządzenia wspólnie z aptekarzami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2012 17:19

W poniedziałek (23 stycznia) wspólny zespół resortu zdrowia i aptekarzy rozpocznie prace nad rozporządzeniami do ustawy refundacyjnej - poinformował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Jedno z rozporządzeń ma dotyczyć zasad kontroli przez NFZ prawidłowej realizacji recept. Zgodnie z aktualnymi zapisami ustawy refundacyjnej, przewidziane są kary dla aptekarzy za wydawanie pacjentom leków na podstawie błędnie wypisanej recepty.

Szef resortu zdrowia jest gościem pierwszego dnia VI Krajowego Zjazdu Aptekarzy, odbywającego się w Szczyrku. Farmaceuci mają na zjeździe podjąć decyzję dotyczącą protestu związanego z przepisami refundacyjnymi.

- Zamierzamy wspólnie wypracować najlepsze z możliwych przepisy określające to, jak ustawa refundacyjna będzie funkcjonowała. Skupimy się też na tym, jak doprecyzować przepisy, aby zasady kontroli NFZ były zasadami jasno opisanymi - mówił minister.

- Faktycznie rozporządzenie może lepiej rozwiąże ten problem - powiedział prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz.

NRA domaga się zniesienia kar dla farmaceutów, którzy realizują niewłaściwie wypisane recepty. Od poniedziałku aptekarze prowadzą protest przeciwko nowym przepisom refundacyjnym. Codziennie o godz. 13 część aptek jest zamykana na godzinę. W każdej protestującej placówce pojawiły się plakaty z informacją o postulatach.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum