Arłukowicz o Niedzielskim: stoi przed nim trudne zadanie

Autor: wp.pl/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2020 14:30

Nowy minister przejmuje resort w sposób gwałtowny, z wieloma niewyjaśnionymi sprawami  Dlatego jego zadanie jest bardzo trudne - ocenił Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia, obecnie europoseł PO.

Arłukowicz o Niedzielskim: stoi przed nim trudne zadanie
Bartosz Arłukowicz. Fot. PTWP (zdj. archiwalne)

To czy nowy minister jest lekarzem czy ekonomistą nie ma większego znaczenia. Ważne jest czy zna system i jego potrzeby - komentuje Arłukowicz, wypowiadając się dla portalu wp.pl.

Jego zdaniem resort zdrowia jest bardzo trudny, niezależnie od tego jakie barwy polityczne towarzyszą ministrowi zdrowia. - Nowy minister już w tym systemie pracuje , ale trzeba też powiedzieć wprost, że za jego rządów mamy w NFZ dziurę budżetową rzędu 6  do 8 mld zł - twierdził Arłukowicz.

Arłukowicz powiedział, że nie chce na początku kadencji nowego ministra zdrowia krytykować go. Tym bardziej, że przejmuje resort zdrowia w sytuacji, gdy wiele spraw pozostaje niewyjaśnionych jak np.  kwestia respiratorów, niejasnych umowach podpisywanych w ministerstwie. Taka sytuacja, gdy z dnia na dzień odchodzi główny minister i jego pierwszy zastępca, to sytuacja trudna i niestabilna. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum