Arłukowicz kontra oponenci, czyli (prawie) pyskówka w Sejmie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2014 18:24

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podczas debaty w Sejmie zarzucił szefowi SLD Leszkowi Millerowi, że system ochrony zdrowia oparłby "na trzech P: prywata, prywata, prywata". Dodał, że np. poseł SLD Piotr Chmielowski prowadzi komercyjne szkolenia dla lekarzy.

Arłukowicz kontra oponenci, czyli (prawie) pyskówka w Sejmie

- Pan premier Miller postawił mi zarzut w telewizji, że mam kompetencje do jeżdżenia karetką pogotowia - powiedział z mównicy sejmowej Arłukowicz.

- Faktycznie, gdy miałem 30 lat jeździłem karetką pogotowia, leczyłem dzieci z chorób nowotworowych (...). Zastanawiałem się co pan robił, gdy był 30-letnim chłopakiem. W tym czasie namawiał pan młodych ludzi do komunistycznej ideologii, otwierał pan pomniki Bieruta (...) - mówił minister zdrowia, zwracając się do szefa SLD.

Zaproponował Millerowi, że jeżeli chce poznać system ochrony zdrowia, powinien wziąć udział w specjalistycznym szkoleniu lekarzy na Bali lub Dominikanie, które organizuje - według niego - jeden z posłów SLD Piotr Chmielowski.

Pokazywał ulotki na temat takiego komercyjnego szkolenia i opisywał turystyczne atrakcje. Dodał, że Chmielowski jest też wiceprezesem stowarzyszenia producentów i dystrybutorów stomatologicznych, które ma w statucie napisane, że powinien reprezentować interesy swoich członków w instytucjach państwowych.

- Miller powiedział, że system ochrony zdrowia za Arłukowicza to trzy P: punkty, pieniądze, procedury, a (...) system ochrony zdrowia, który proponują pana eksperci też oparty byłby na trzech P: prywata, prywata, prywata - mówił Arłukowicz do Millera.

W reakcji Miller zwrócił się o zwołanie posiedzenia Konwentu Seniorów, bo - jak powiedział - "krążą w Sejmie teksty, które mogą podważyć i tak bardzo niską wiarygodność ministra Arłukowicza".

W tym kontekście zacytował jedną z wypowiedzi Arłukowicza, gdy ten był jeszcze politykiem opozycji: "Donald Tusk ma niezwykłą umiejętność manipulowania społeczeństwem. Jest w stanie wmówić, że pies jest kotem, a kot psem". - Nie wiem na ile próby zamiany kota na psa dokonywane przez premiera się powiodły, ale mam pewność, że próba zrobienia Arłukowicza ministrem całkowicie się nie powiodła - powiedział Miller.

O zwołanie posiedzenia Konwentu Seniorów wnioskował też poseł Chmielowski. Oświadczył, że traktuje wypowiedzi Arłukowicza jako pomówienie i skieruje sprawę na drogę prawną.

Arłukowicz odnosił się także do innych osób, które go krytykowały. Stwierdził, że b. minister zdrowia Marek Balicki, uważa, że "Arłukowicz uraził środowisko lekarskie tym, że domagał się zawieszenia ordynatora szpitala we Włocławku".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum