Arłukowicz do premier: wiem, że pani tego słucha! Apeluję o pilne...

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 12 października 2017 13:30

Pani premier, gdzieś pani tego słucha, jestem o tym przekonany. Po pierwsze, pilne posiedzenie rządu w tej sprawie, tego od pani oczekujemy. Po drugie, przesunięcie 135 mln zł w funduszu pracy, żeby wyrównać pensje rezydentów - zaapelował w Sejmie w czwartek (12 października) były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Arłukowicz do premier: wiem, że pani tego słucha! Apeluję o pilne...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Po trzecie, oczekujemy w 2018 r. zagwarantowania 800 mln zł w funduszu pracy, żeby zwiększyć dwukrotnie pensje rezydentów. Po czwarte, jutro wyjazdowe posiedzenie komisji zdrowia. Nie odpuścimy pani premier tego. Jutro o 10 widzimy się u rezydentów, ma tam pani być. Oczekujemy pani wśród rezydentów - mówił Arłukowicz.

- Pusty fotel premiera to jest sedno, z czym mamy dzisiaj do czynienia. Pani premier, gdzie pani jest? Czy w zaciszu KPRM przygląda się pani tej debacie? Proszę się nie chować! - apelował Bartosz Arłukowicz.

Zwracając się do obecnego ministra zdrowia powiedział: - Jest pan osamotniony w tym wszystkim jak palec, jest pan bezradny.

Konstanty Radziwiłł oponował, mówiąc, że "będzie stopniowy wzrost nakładów na ochronę zdrowia".

- Zaplanowaliśmy 6 proc. w roku 2025. O szczegółach dyskutujemy. W przyszłym roku mają to być 92 miliardy złotych - wyliczał.

- Powtarzam: są podwyżki, rozłożone w czasie. Od 1 lipca w ciągu 4 lat będzie to ok. 2 tys. zł dla każdego prezydenta. One już się zaczynają. Jeśli chodzi o 20 priorytetowych specjalizacji, do 1350 zł dodatku - mówił minister Radziwiłł.

Podkreślił jednak, że budżetu nie stać na wyższe podwyżki. Stwierdził też, że za jego rządów przydzielono więcej miejsc rezydenckich niż za czasów ministra Arłukowicza.

Debatę w Sejmie ws. rezydentów Radziwiłł podsumował tak:

- To nie były pytania, to popisy retoryczne i mowa nienawiści. To nie była dobra debata.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze