Arłukowicz chce powrotu szkolnych pielęgniarek, konsultacje wkrótce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2011 14:30

Wśród planów, które chce zrealizować Bartosz Arłukowicz, pełnomocnik premiera ds. walki z wykluczeniem społecznym, jest m.in. zatrudnianie pielęgniarek w szkołach.

Arłukowicz chce powrotu szkolnych pielęgniarek, konsultacje wkrótce

Bartosz Arłukowicz wśród priorytetów wymienił działania skierowane do ludzi starszych, niepełnosprawnych i dzieci.

- Mój budżet to milion pomysłów; w moim biurze pracuje sześć osób, bardzo profesjonalnie przygotowanych, pełnych energii - mówił minister.

Główne zadanie swojego biura Arłukowicz widzi w koordynacji działań administracji państwowej - rządowej i samorządowej - zajmującej się sprawami społecznymi.

Jak poinformował, w uzgodnieniu z minister zdrowia Ewą Kopacz przygotował projekt ustawy, który ma spowodować, że w szkołach będą zatrudniane pielęgniarki. Środki na ten cel mają pochodzić od samorządów. 29 czerwca rozpoczną się konsultacje w tej sprawie. Propozycja zostanie zgłoszona jako projekt poselski.

Arłukowicz zamierza też postawić na społeczną aktywizację osób starszych, a dla niepełnosprawnych chce stworzyć specjalny internetowy portal aktywizacyjny m.in. z praktycznymi informacjami dotyczącymi np. lokalizacji zakładów fryzjerskich, sklepów - przystosowanych dla osób poruszających się na wózkach.

Na portalu mają bezpłatnie reklamować się instytucje, które pomagają niepełnosprawnym. Ponadto minister chce stworzyć wolontariat niepełnosprawnych; ta inicjatywa ma być skierowana do młodych ludzi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum