Apelują do rządu o "okrągły stół" ws. problemów osób niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2014 12:56

Organizacje pozarządowe chcą, by przedstawiciel rządu rozmawiał z nim przy "okrągłym stole" na temat problemów związanych z dyskryminacją osób niepełnosprawnych. We wtorek (22 kwietnia) wystosowały one apel, który ma trafić do premiera oraz ministra pracy.

"Pragniemy wspólnie doprowadzić do wdrożenia Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych" - napisano w liście.

Przypomniano, że Polska ratyfikowała konwencję w 2012 r., "jednak nie zdołała jeszcze wdrożyć większości zobowiązań wymienionych w art. 4 Konwencji". W liście podkreślono, że ich jak najszybsze, skuteczne realizowanie jest celem, który stawiają sobie organizacje podpisane pod listem.

Posłanka Anna Grodzka (RP) wyjaśniała na spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się przed Sejmem, w pobliżu miasteczka namiotowego protestujących opiekunów osób niepełnosprawnych, że jedynie współpraca rządu z organizacjami pozarządowymi oraz obywatelami może doprowadzić do wypracowania kompleksowych rozwiązań.

Pod listem podpisali się: przedstawiciele protestujących pod Sejmem opiekunów osób niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społecznego "Społeczeństwo FAIR", Fundacja TUS, Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych, Fundacja MaMa, Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Ogólnopolski Pracowniczy Związek Zawodowy "Porozumienie Pracownicze", Społeczna Inicjatywa Socjalna, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem umysłowym oraz Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum