Apel do ministra zdrowia: medycyna estetyczna potrzebuje uregulowań

Autor: Rynek Estetyczny/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2012 20:01

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE) apeluje do Ministerstwa Zdrowia o stworzenie uregulowań, które zwiększyłyby bezpieczeństwo pacjentów, korzystających z zabiegów estetycznych.

SLDE zbiera podpisy pod listem do ministra Bartosza Arłukowicza w tej sprawie. Liczy, że podczas XIII Kongresu Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w Warszawie (24-26 lutego) zbierze co najmniej tysiąc sygnatur lekarzy.

Prezes Stowarzyszenia wyjaśnia, że chodzi o wprowadzenie prawa, które zwiększyłoby bezpieczeństwo pacjentów korzystających z zabiegów medycyny estetycznej. Wskazuje, że jest coraz więcej gabinetów, w których zabiegów dokonują osoby bez wykształcenia medycznego.

SLDE czuje się zobowiązane do wskazania zagrożeń z tego wynikających oraz do podjęcia działań zmierzających do ograniczenia tego rodzaju aktywności.

W opinii prawnej, którą SLDE zamierza załączyć do listu skierowanego do resortu zdrowia, została przedstawiona analiza dotycząca określenia grupy zawodowej uprawnionej, w świetle obowiązujących przepisów, do wykonywania świadczeń o charakterze estetycznym.

Więcej: www.rynekestetyczny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum