Apel Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej do premier Beaty Szydło

Autor: nil.org.pl/Rynek Zdrowia • • 10 października 2017 21:26

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zaapelowało do premier Beaty Szydło o pilne spotkanie z protestującymi lekarzami, wysłuchanie ich postulatów oraz o podjęcie działań zmierzających do rozwiązania nawarstwiających się od wielu lat problemów służby zdrowia.

Apel Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej do premier Beaty Szydło
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezydium NRL zwraca uwagę, że postulaty protestujących z Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy są zbieżne z postulatami zgłaszanymi od wielu lat przez samorząd lekarski zarówno w zakresie poprawy finansowania służby zdrowia jak i wzrostu wynagrodzenia lekarzy.

Samorząd lekarski ma świadomość, że przez ostatnie lata niewiele zrobiono, żeby poprawić finansowanie służby zdrowia - stwierdza się w apelu z 10 października. Zaznaczono w nim, że trudno nie zgodzić się ze stanowiskiem protestujących, że rok 2025 to zbyt odległa perspektywa na podniesienie do 6% PKB wydatków na zdrowie Polaków, nie daje to absolutnie żadnej gwarancji realnej poprawy sytuacji polskich pacjentów i pracowników służby zdrowia.

Również wysokość wynagrodzenia zaproponowana lekarzom rezydentom jest daleka od poziomu, jaki powinien wynikać z rodzaju wykonywanej przez nich odpowiedzialnej pracy i bardzo szerokiego zakresu ich obowiązków.

Czytaj: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze