Anna Goławska została wiceministrem zdrowia odpowiadającym za informatyzację

Autor: MAK, MZ/Rynek Zdrowia • • 20 października 2020 04:49

Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek (19 października) wręczył nominację na podsekretarza stanu w tym resorcie Annie Goławskiej, która do tej pory pełniła funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Zdrowia.

Anna Goławska została wiceministrem zdrowia odpowiadającym za informatyzację
Anna Goławska odbiera nominację na podsekretarza stanu; FOT. MZ

- Wiceminister Anna Goławska będzie odpowiedzialna za informatyzację sektora zdrowia w tym m.in. nadzór nad Centrum e-Zdrowia - informuje Ministerstwo Zdrowia.

- Zależy mi na dalszym dynamicznym rozwoju informatyzacji ochrony zdrowia. Chcę, aby telemedycyna stała się powszechna w publicznym systemie, szczególnie w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej oraz narzędzi umożliwiających udzielanie świadczeń zdalnie – powiedziała wiceminister Anna Goławska.

Anna Goławska ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, jest absolwentką doktoranckich studiów w dyscyplinie nauk o  zarządzaniu w  Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie Projektami, Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach ochrony zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej na Uniwersytecie im. Kardynała Wyszyńskiego.

Nowa wiceminister jest wieloletnim pracownikiem Ministerstwa Zdrowia. Od 2009 r. zajmowała stanowisko naczelnika, w latach 2015-2018 pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia, a pod koniec 2018 r. została dyrektorem generalnym w MZ. Od początku swojej pracy w administracji publicznej zajmowała się wdrażaniem środków europejskich dedykowanych dla sektora zdrowia. Od 2015 r. realizowała zadania związane z  szeroko pojętym e-zdrowiem. Posiada wiedzę i doświadczenie z zakresu finansów publicznych, zarządzania zasobami.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum