Andrzej Sośnierz zrezygnuje z poselskiego mandatu?

Autor: Marzena Sygut/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2011 12:21

Andrzej Sośnierz zgłosił swoją kandydaturę na stanowisko szefa Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Andrzej Sośnierz zrezygnuje z poselskiego mandatu?

Decyzja podjęta przez Sośnierza, obecnie wiceszefa sejmowej komisji zdrowia i członka partii PJN, zaskoczyła sejmowych kolegów. Poseł Bolesław Piecha (PiS) w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, nazwał ją wręcz nieporozumieniem.

- Nie chodzi mi tu absolutnie o kwalifikacje, ale poziom merytoryczny. W mojej ocenie Andrzej Sośnierz rozmieniania się na drobne - dodał.

Elżbieta Streker-Dembińska, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia (SLD) przyznała jednak, że poseł Sośnierz zarządzał już kiedyś podobną strukturą, jako szef Śląskiej Kasy Chorych i sprawdził się w tej roli.

- Skoro już raz pokazał, że potrafi, ma duże szanse, że i tutaj będzie właściwą osobą. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli wygra, znajdzie się w zupełnie innej strukturze. NFZ to nie Kasy Chorych - dodała.

Na rozstrzygnięcie konkursu w poznańskim oddziale NFZ trzeba będzie poczekać minimum miesiąc. W przypadku wygranej, dla posła Sośniarza będzie to równoznaczne z oddaniem mandatu poselskiego. Rezygnacja z mandatu poselskiego w ocenie poseł Streker-Dembińskiej, nie jest niczym nadzwyczajnym.

- Zawsze może się zdarzyć, że ktoś ma dosyć pełnionej funkcji i chce coś zmienic w swoim zyciu - podsumowała.

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum