Andrzej Duda zachęca ozdrowieńców do wolontariatu w domach pomocy społecznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 grudnia 2020 13:31

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg zachęcał we wtorek ozdrowieńców do zgłaszania się do wolontariatu w domach pomocy społecznej. Osoby chcące zaangażować się w taką pomoc mogą zgłaszać się przez stronę wspierajseniora.pl.

Andrzej Duda zachęca ozdrowieńców do wolontariatu w domach pomocy społecznej
Prezydent Andrzej Duda Fot. FB

Podczas wspólnej konferencji z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg prezydent Andrzej Duda zachęcał do zaangażowania w pomoc osobom starszym podczas pandemii.

Prezydent zwracał uwagę, że cały czas wzrasta liczba tzw. ozdrowieńców, czyli osób, które wyzdrowiały po zakażeniu SARS-CoV-2.

- Ozdrowieniec przeszedł chorobę, nie wykazuje już żadnych objawów chorobowych, ozdrowieniec sam nie zachoruje drugi raz na koronawirusa do czasu, dopóki ma przeciwciała. Nikogo nie zarazi. Dlatego, z punktu widzenia osób, w stosunku do których obawa zachorowania na koronawirusa jest wysoka, jest osobą bezpieczną. I dlatego ozdrowieńcy mogą nieść pomoc także w miejscach, gdzie potencjalnie osób zagrożonych znajduje się więcej - powiedział Duda.

Jak, wyjaśnił, chodzi o wolontariat w DPS-ach. Dodał, że Marlena Maląg zdecydowała o rozszerzeniu możliwości zgłaszania się do wolontariatu poprzez stronę wspierajseniora.pl o dodatkową zakładkę, którą będzie właśnie wolontariat ozdrowieńców. Dzięki niej można będzie skontaktować się poprzez stronę internetową z wybranym przez danego ozdrowieńca domem pomocy społecznej i zgłosić się tam do pomocy w charakterze wolontariusza.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum