Andrusiewicz: 90 proc. nowych zakażeń to niezaszczepieni

Autor: oprac. KM • Źródło: Polsat News, Rynek Zdrowia12 października 2021 10:38

Dzisiejsze liczby nowych zakażeń są o 60 proc. większe niż tydzień temu. Nawet 90 proc. przypadków występuje wśród niezaszczepionych - podał rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz Fot. Wojciech Olkuśnik/PAP
  • W większości przypadków, ocieramy się o granicę 90 proc., to osoby niezaszczepione - poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia na antenie Polsat News
  • Najwięcej zakażeń występuje w województwach o najmniejszym poziomie wyszczepienia - dodał
  • 25 proc. zakażeń odnotowanych we wtorek, 12 października, pochodzi z Lubelszczyzny

Większość zakażonych to osoby niezaszczepione

- W większości przypadków ocieramy się o granicę 90 proc., to osoby niezaszczepione - powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz na antenie Polsat News.

Rzecznik zaznaczył, że wśród zakażonych zdarzają się zaszczepieni, ale są to "osoby z reguły starsze, po 80 roku życia, osoby schorowane", które "i tak szybciej wychodzą ze szpitali, niż niezaszczepieni".

63 proc. wyszczepienia wśród dorosłych Polaków

Andrusiewicz podkreślił, że najwyższy poziom zakażeń odnotowuje się w województwach, które mają najniższy poziom wyszczepienia. Dodał, że "tylko dziś 25 procent zakażeń pochodzi z Lubelszczyzny" i że lubelskie to jedno z województw, w których poziom wyszczepienia jest najniższy.

Rzecznik poinformował, że wśród dorosłych Polaków jest 63 proc. zaszczepionych. Jednak spośród łóżek przeznaczonych dla pacjentów covidowych zajętych jest ponad 2,6 tys., co i tak wypada lepiej, niż statystyka z października zeszłego roku, gdy była mowa o ponad 5,6 tys. łóżek.

Czytaj też: Kiedy najbezpieczniej zdjąć maseczkę w restauracji? Wyjaśniamy

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum