Agencje zatrudnienia mogą sprowadzić do Polski tysiące lekarzy ze Wschodu

Autor: Dziennik Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 23 października 2020 09:55

W czwartek (22 października) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o tym, że w szpitalach przebywa ponad 10 tysięcy chorych na Covid-19 i rosną obawy, czy będzie miał ich kto leczyć. Szansą na szybkie rozwiązanie deficytu krajowych kadr może być personel medyczny z zagranicy.

Agencje zatrudnienia mogą sprowadzić do Polski tysiące lekarzy ze Wschodu
Z szacunkowych danych firmy wynika, że obecnie potencjalnie zainteresowanych pracą w Polsce jest ok. 1,5-2 tys. lekarzy oraz nawet 2-3 tys. pielęgniarek i sanitariuszy. Fot. Archiwum

Agencje zatrudnienia zapewniają, że mogą ściągnąć tysiące specjalistów ze Wschodu, o ile znikną bariery dla ich pracy w Polsce. W rozmowie z Dziennikiem Rzeczpospolita Krzysztof Inglot, prezes agencji zatrudnienia Personnel Service, która specjalizuje się w rekrutacji pracowników m.in. z Ukrainy zapewnia, że pierwszą grupę kilkudziesięciu lekarzy z tego kraju jest w stanie zwerbować w ciągu dwóch tygodni.

Z szacunkowych danych firmy wynika, że obecnie potencjalnie zainteresowanych pracą w Polsce jest ok. 1,5-2 tys. lekarzy oraz nawet 2-3 tys. pielęgniarek i sanitariuszy. Część z nich pracowała już albo pracuje w Polsce, tyle że często nie w swoim zawodzie, bo skutecznie utrudniają im to bariery regulacyjne.

Obecnie, wraz z projektem tzw. ustawy covidowej, pojawiła się szansa, by te bariery nieco zmniejszyć, ułatwiając medykom spoza Unii zatrudnienie w Polsce.

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum