Adam Niedzielski został pełniącym obowiązki prezesa NFZ

Autor: MZ, NFZ/Rynek Zdrowia • • 19 lipca 2019 13:07

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powierzył pełnienie obowiązków prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Adamowi Niedzielskiemu, dotychczasowemu zastępcy prezesa ds. operacyjnych - poinformował w piątek (19 lipca) resort zdrowia.

Adam Niedzielski został pełniącym obowiązki prezesa NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Adam Niedzielski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Karierę zawodową zaczynał w Ministerstwie Finansów, pracował także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Od 23 listopada 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Finansów. Równolegle z pracą w administracji pracował naukowo w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową (w latach 1998-2004) oraz w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych (1999-2007). Członek rady nadzorczej spółki celowej Aplikacje Krytyczne (2017-2018) oraz w okresie styczeń-lipiec 2018 członek Rady Narodowego Funduszu Zdrowia powołany na wniosek ministra finansów.

Ekspert z zakresu zarządzania publicznego. Autor artykułów i książek z zakresu administracji publicznej, finansów publicznych i kontroli zarządczej.

Decyzją ministra zdrowia z 12 lipca 2018 r. został powołany na stanowisko zastępcy prezesa NFZ ds. operacyjnych.

Czytaj: gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum