Adam Niedzielski rozmawiał z głównym doradcą medycznym Białego Domu. O czym?

Autor: oprac. PG • Źródło: PAP, Rynek Zdrowia10 listopada 2021 21:26

Minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał on-line z amerykańskim lekarzem, głównym doradcą medycznym Białego Domu dr. Anthonym Faucim.

Adam Niedzielski rozmawiał z głównym doradcą medycznym Białego Domu. O czym?
Adam Niedzielski rozmawiał z dr. Anthonym Faucim. Foto: Ministerstwo Zdrowia

Spotkanie ministra Adama Niedzielskiego z amerykańskim lekarzem, dyrektorem National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) i doradcą medycznym Białego Domu doktorem Anthonym Faucim, odbyło się w środę w formule online.

Rozmowa dotyczyła bieżącej sytuacji pandemicznej na świecie, czego dokładnie - nie wiadomo, ale po spotkaniu minister zdrowia opublikował na Twitterze krótką informację. 

"Wg danych prezentowanych przez dra Fauci'ego osoby niezaszczepione mają 12-15 razy większe ryzyko hospitalizacji od osób zaszczepionych" 

Jaki plan na walkę z pandemią ma resort zdrowia?

O obecną sytuację w Polsce i plany resortu dotyczące walki z pandemią , pytany był dziś rzecznik ministerstwa zdrowia. Wojciech Andrusiewicz powiedział, że w tej chwili nie są planowane nowe obostrzenia.

- Skupiamy się na egzekwowaniu obowiązku zasłaniania nosa i ust, na przestrzeganiu obostrzeń, które mamy obecnie. Pamiętajmy o tym jednak, że limity nas nadal obowiązują. Oczywiście, jeżeli ta dynamika miałaby zdecydowanie przybrać na sile, to niewykluczone, że sami jako społeczeństwo, będziemy dążyć do tego, by te obostrzenia w końcu wprowadzić - powiedział Andrusiewicz odpowiadając na pytanie, czy wprowadzone będą dodatkowe obostrzenia.

Rzecznik zapewnił, że resort "obserwuje ten trend, którym obecnie podąża ta czwarta fala epidemii", a policja silniej egzekwuje przepis dotyczący noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Dodatkowo też, po spotkaniu ministra zdrowia z przedstawicielami rady galerii handlowych, wzmożono nadzór nad respektowaniem tego obowiązku.

Równocześnie Andrusiewicz zaznaczył, że plan dotyczący walki z epidemią jest, ale "nie chodzi o to, byśmy kogoś w tej chwili straszyli". -Chodzi nam o skuteczną egzekucję - podkreślił.

Czytaj także: Jest plan na walkę z pandemią? "Jest, ale nie chodzi o to, byśmy kogoś w tej chwili straszyli"

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze