Adam Fronczak kandydatem PSL na prezydenta Łodzi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2010 18:36

Wiceminister zdrowia Adam Fronczak został oficjalnym kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach na prezydenta Łodzi. PSL w Łódzkiem i sam kandydat rozpoczęli kampanię wyborczą.

 Adam Fronczak kandydatem PSL na prezydenta Łodzi

Rekomendując Fronczaka szef ludowców w regionie, poseł Mieczysław Łuczak, powiedział, że Łodzi potrzebny jest lekarz. Według niego, miasto jest podobnym organizmem jak organizm człowieka – „nie zawsze dobrze funkcjonuje w każdym miejscu”.

Na spotkaniu z dziennikarzami wiceminister mówił m.in., że jednym z najważniejszych problemów Łodzi jest problem starzejącego się miasta.

– Ubywa ludzi młodych, przybywa starych – powiedział.

Zwrócił uwagę, że Łódź była swego czasu drugim pod względem liczby mieszkańców miastem w Polsce. Obecnie została wyprzedzona przez Kraków. Zdaniem Fronczaka, należy jak najszybciej znaleźć odpowiedź na pytanie – jaka choroba toczy miasto, że uciekają z niego ludzie?

Kandydat PSL uważa, że jedną z przyczyn tych „ucieczek” jest politykierstwo samorządowców. Według niego, magistrat to miejsce, gdzie powinny się ścierać poglądy, ale poglądy mieszkańców, a nie polityków.

– Chyba zapomnieliśmy, czym jest samorządność. A przecież samorządność to działanie pomiędzy ludźmi, to jest słuchanie ludzi i wsłuchiwanie się w ich głosy – powiedział. Zdaniem kandydata PSL, rolą prezydenta miasta jest „być wrażliwym i słuchać tych, którzy mają potrzeby”.

Jak zaznaczył szef ludowców w Łódzkiem Mieczysław Łuczak, stronnictwo wystawi swoich kandydatów na listach PSL zarówno do sejmiku województwa łódzkiego, jak i do rady miejskiej w Łodzi.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum