ARR: 3 lipca ostatnim dniem składania wniosków w programie "Owoce i warzywa w szkole"

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2015 19:11

Do 3 lipca Agencja Rynku Rolnego będzie przyjmowała zgłoszenia szkół podstawowych chętnych do uczestnictwa w programie "Owoce i warzywa w szkole" w I semestrze roku szkolnego 2015/2016. Głównym celem projektu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych oraz propagowanie zdrowego żywienia.

ARR: 3 lipca ostatnim dniem składania wniosków w programie "Owoce i warzywa w szkole"
Fot. Archiwum RZ

Minister rolnictwa Marek Sawicki podpisał rozporządzenie regulujące realizację tego programu w polskich szkołach. Uczniowie szkół podstawowych już po raz siódmy będą mogli bezpłatnie jeść w szkołach owoce i warzywa.

W roku szkolnym 2015/2016 program skierowany jest do ponad 1,6 mln dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, tj. realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego oraz uczniów klas I-III.

Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (88 proc.) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (12 proc.), a całkowity budżet programu w roku szkolnym 2015/2016 wynosi ok. 20,5 mln euro (87,8 mln zł). 

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2-3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidory i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum