AOTMiT publikuje zalecenia terapeutyczne i organizacyjne dotyczące COVID-19

Autor: AOTMiT/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2020 18:02

Są pierwsze kompleksowe zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w COVID-19 przygotowane przez AOTMiT - poinformowała w piątek (24 kwietnia) na Twitterze Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, zapraszając do składania uwag.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

W związku ze zleceniem ministra zdrowia dotyczącym przygotowania, w oparciu o dostępne dowody naukowe i istniejące wytyczne, propozycji wszechstronnego, wielospecjalistycznego zestawu kluczowych zaleceń odnoszących się do organizacji i postępowania medycznego (diagnostyki i leczenia) w zakresie opieki nad pacjentami z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, AOTMiT opublikowała dokument: „Zalecenia w COVID-19. Polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne oraz organizacyjne w zakresie opieki nad osobami zakażonymi lub narażonymi na zakażenie SARS-CoV-2”.

Jak informuje na swojej stronie Agencja, do realizacji zadania powołała siedem paneli ekspertów, złożonych - jak podkreśla - z wybitnych polskich specjalistów w dziedzinach anestezjologii i intensywnej terapii, chorób zakaźnych, diagnostyki laboratoryjnej, epidemiologii, mikrobiologii, wirusologii, pulmonologii oraz radiologii.

"Zalecenia oparto na nielicznych jeszcze pracach oryginalnych, analizie wytycznych międzynarodowych organizacji i towarzystw naukowych i opiniach polskich ekspertów" - pisze Agencja.

Z zaleceniami w COVID-19, liczącymi 114 stron, można zapoznać się na stronie AOTMiT.

Więcej: aotm.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum