AOTMiT o posiedzeniu Rady ds. Taryfikacji ws. świadczeń w reumatologii i kardiologii

Autor: AOTMiT/Rynek Zdrowia • • 07 czerwca 2018 20:40

Na posiedzeniu Rady ds. Taryfikacji (6 czerwca) Rada wysłuchała i zaakceptowała zaproponowane przez Agencję założenia dla taryfikacji świadczeń gwarantowanych z zakresu reumatologii. Wskazała jednak na zasadność precyzyjnego określenia listy badań, których wykonanie warunkowałoby rozliczanie świadczeń diagnostycznych.

''W odniesieniu do przedstawionych przez Agencję dodatkowych wyników analiz w zakresie świadczeń wysokospecjalistycznych z zakresu kardiochirurgii dzieci i dorosłych Rada uznała za zasadne ich poszerzenie o oszacowania w zakresie wpływu na zaproponowane taryfy przewidywanych w najbliższym okresie wzrostów wynagrodzeń oraz określenie skali rozliczania pacjentów z powikłaniami poprzez indywidualne zgody płatnika'' - czytamy na stronie Agencji.

Rada wysłuchała i zaakceptowała zaproponowane przez Agencję założenia dla taryfikacji świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej, przy czym wskazała na konieczność urealnienia kosztów proponowanych taryf, które zdezaktualizowały się od czasu ich pozyskania, tj. od roku 2015.

Rada zwróciła także uwagę na konieczność pilnej przebudowy koszyka świadczeń gwarantowanych w zakresie rehabilitacji.

Ponadto, Rada pozytywnie zaopiniowała zaproponowany przez Agencję Plan Taryfikacji na rok 2019.

Więcej: www.aotmit.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum