AOTMiT o posiedzeniu Rady ds. Taryfikacji 13 czerwca

Autor: AOTMiT/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2019 18:45

Na posiedzeniu w dniu 13 czerwca 2019 r. Rada zapoznała się z założeniami dla taryfikowanych świadczeń szpitalnych z zakresu toksykologii, identyfikowanych produktami rozliczeniowym S40-S44.

Jak informuje Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, w wyniku dyskusji i przeprowadzonych konsultacji, Rada zaaprobowała przyjęte rozwiązania oraz zarekomendowała kontynuowanie prac w ww. zakresie. Jednocześnie Rada zwróciła uwagę na problem finansowania świadczeń na rzecz nieubezpieczonych pacjentów oraz kwestię związaną z odrębnym finansowaniem Ośrodków Informacji Toksykologicznej.

Rada zapoznała się z zebranymi danymi w zakresie taryfikowanych świadczeń gwarantowanych obejmujących świadczenia hospitalizacji do chemioterapii i radioterapii. W wyniku dyskusji i przeprowadzonych konsultacji Rada uznała zebrane dane za niewystarczające do kontynuacji prac, mających na celu przygotowanie raportu w sprawie świadczeń gwarantowanych z ww. zakresu.

Rada zapoznała się z założeniami dla taryfikowanych świadczeń gwarantowanych obejmujących choroby zakaźne i alergie, identyfikowanych produktami rozliczeniowymi: S51-S60 oraz S33, aprobując przyjęte rozwiązania i rekomendując kontynuowanie prac w ww. zakresie.

Więcej: aotmit.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum