AOTMiT o posiedzeniu Rady Przejrzystości 11 marca

Autor: AOTMiT/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2019 18:55

Posiedzenie Rady Przejrzystości 10/2019 odbędzie 11 marca 2019 r. Porządek obrad obejmuje m.in. przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku oraz przygotowanie stanowiska w sprawie zasadności wydawania zgód na refundację sprowadzanych z zagranicy w ramach importu docelowego produktów leczniczych.

Jak informuje Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, porządek obrad 11 marca obejmuje:
- Przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku Erbitux (cetuximabum) w ramach programu lekowego ''Leczenie zaawansowanego raka płaskonabłonkowego narządów głowy i szyi z zastosowaniem cetuksymabu w skojarzeniu z chemioterapią opartą na pochodnych platyny (ICD-10 C00, C01, C02, C03, C04, C05, C06, C07, C08, C09, C10, C14)''.
- Przygotowanie opinii w sprawie zasadności finansowania ze środków publicznych, w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych leków: Trisenox, Xgeva, Keytruda.
- Przygotowanie stanowiska w sprawie zasadności wydawania zgód na refundację sprowadzanych z zagranicy w ramach importu docelowego produktów leczniczych: Vigil, Proivgil, Modafinil, Modafinil-Neuraxharm, Modalert (modafinilum) we wskazaniu: hipersomnia, narkolepsja, narkolepsja z katapleksją, zaburzenia snu, obturacyjny bezdech senny.
- Przygotowanie opinii o projektach programów polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia współfinansowanych przez UE w ramach EFS.

Więcej: aotm.gov.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum