AOTMiT: konieczne podwyższenia wycen w AOS

Autor: oprac. MP • Źródło: AOTMiT/Rynek Zdrowia27 października 2021 11:40

- Nie ma wątpliwości, co do konieczności doraźnego podwyższenia wycen w AOS - uważa Rada ds. Taryfikacji Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

AOTMiT rekomenduje podwyższenia wycen w AOS Fot. Shutterstock
  • Czy będzie podwyższenie wycen w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej?
  • Rada ds. Taryfikacji Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji nie ma wątpliwości, że wzrost wycen w AOS jest konieczne
  • Jakie jeszcze sprawy omawiano w trakcie ostatniego zebrania rady?

Wyceny w AOS. Rada ds. Taryfikacji AOTMiT uważa za konieczne podwyższenie wycen

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Rady ds. Taryfikacji Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. W trakcie obrad rada zapoznała się z wynikami analizy wyceny świadczeń w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna i w wyniku dyskusji stwierdzono, że przedstawione dane nie budzą wątpliwości, co do konieczności doraźnego podwyższenia wycen w AOS.

Członkowie rady zapoznali się także z wynikami analizy kosztów świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w nowym modelu w zakresie II i III poziomu referencyjnego, ale formowanie  wniosków przełożono na kolejne posiedzenie 

Czytaj więcej: Rada Przejrzystości przy AOTMiT spotka się 2 listopada. W porządku obrad m.in. in vitro

Podobnie było w przypadku wyników analizy kosztów świadczeń gwarantowanych udzielanych przez Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży – I poziom referencyjny, które poddano do dalszej analizy.

Natomiast w sprawie wyników analizy kosztów świadczeń zespołu długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie metodą nieinwazyjną rada zaleciła przekazanie raportu do konsultacji społecznych.

Czytaj także: Więcej świadczeń w AOS. Ministerstwo Zdrowia rozszerza listę

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum