AOTMiT: komunikat o wynikach analizy kosztów świadczeń

Autor: AOTMiT/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2017 15:35

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w grudniu 2016 r. zakończyła kolejny etap prac, których efektem jest wynik analizy kosztów dla świadczeń realizowanych w ramach wybranych grup z obszaru chorób serca, chorób układu kostno-stawowego oraz opieki nad noworodkami.

AOTMiT: komunikat o wynikach analizy kosztów świadczeń
Spośród 35 grup poddanych wycenie, 20 taryf powinno zostać obniżonych - podaje AOTMiT. Fot. Archiwum

Jak podaje AOTMiT, wśród analizowanych pod względem kosztów świadczeń znalazły się m.in. przezskórne zamknięcie nieprawidłowych połączeń wewnątrzsercowych i zewnątrzsercowych, przezskórne walwuloplastyki, wrodzone wady serca, kompleksowe zabiegi w zakresie kończyny dolnej i miednicy, średnie zabiegi na kończynie dolnej, rekonstrukcja funkcji ręki, w tym mikrochirurgiczna.

Spośród 35 grup poddanych wycenie, 20 taryf powinno zostać obniżonych, przy czym wielkość tej obniżki wahałaby się, w zależności od grupy, od 2 do nawet 60 proc.

Z uwagi na powstałe wątpliwości spowodowane przede wszystkim reprezentatywnością próby, zastrzeżeniami co do kompletności przekazanych danych oraz stwierdzonymi nieprawidłowościami w kodowaniu i grupowaniu świadczeń, po konsultacji z Ministrem Zdrowia została podjęta decyzja o przesunięciu terminu publikacji projektów taryf o trzy miesiące, względem pierwotnie planowanego terminu.

Więcej: www.aotm.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum