9 marca dwa posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia

Autor: oprac. JKB • Źródło: Sejm, Rynek Zdrowia09 marca 2022 07:40

9 marca w Sejmie odbędą się dwa posiedzenia Komisji Zdrowia, na których zostaną przekazane informacje o diagnostyce chorób nerek oraz pomocy medycznej udzielanej Ukraińcom. Tego dnia będzie mieć miejsce także posiedzenie Podkomisji stałej do spraw onkologii.

9 marca dwa posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia
9 marca w Sejmie odbędą się posiedzenia Komisji Zdrowia. Fot. PAP/Leszek Szymański
  • 9 marca w Sejmie odbędą się dwa posiedzenia Komisji Zdrowia. Poświęcone będą informacji związanej z diagnostykę przewlekłych chorób nerek oraz pomocy medycznej udzielanej Ukraińcom
  • Także tego dnia będzie posiedzenie Podkomisji stałej do spraw onkologii, gdzie omówiona zostanie informacja na temat nowotworów jelita grubego, wątroby i trzustki
  • W tym tygodniu były już podobne posiedzenia, m.in. 8 marca rozpatrywano informacje na temat transplantologii w Polsce, a także stan leczenia onkologicznego i Krajowej Sieci Onkologicznej

9 marca w Sejmie o przewlekłych chorobach nerek i pomocy Ukraińcom

Zgodnie z zapowiedzianymi pracami Sejmu, w środę 9 marca odbędą się dwa posiedzenia Komisji Zdrowia. Zostaną na nich omówione kwestie związane z diagnostyką i leczeniem przewlekłych chorób nerek oraz pomocy medycznej udzielanej w związku z wojną w Ukrainie.

Tego dnia odbędzie się także posiedzenie Podkomisji stałej do spraw onkologii. Omówiona zostanie informacja na temat nowotworów jelita grubego, wątroby i trzustki.

9 marca posiedzenia sejmowe:

  • Komisja Zdrowia - Informacja na temat diagnostyki i leczenia przewlekłych chorób nerek – przedstawia minister zdrowia
  • Komisja Zdrowia - Informacja na temat pomocy medycznej, w związku z wojną w Ukrainie, udzielanej na terytorium Ukrainy, jak i na terytorium Polski – przedstawiają: minister zdrowia oraz prezes Narodowego Funduszu Zdrowia
  • Podkomisja stała do spraw onkologii - Rozpatrzenie informacji na temat nowotworów jelita grubego, wątroby i trzustki – przedstawia minister zdrowia.

Komisja Zdrowia rozpocznie posiedzenie o 9:30, a drugie o 11:30. Natomiast Podkomisja stała będzie obradować o godzinie 14.

Inne posiedzenia Komisji Zdrowia

Przypomnijmy, 8 marca także miały miejsce posiedzenia Komisji Zdrowia. Podsumowano funkcjonowanie Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej, stan leczenia onkologicznego i Krajowej Sieci Onkologicznej.

Minister zdrowia przekazał informacje na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia tzw. nowotworów męskich oraz przedstawił sytuację w polskiej onkologii w czasie pandemii COVID-19.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum