7 października dwa posiedzenia sejmowych Komisji Zdrowia. Zajmą się m.in. ustawą o medycynie laboratoryjnej

Autor: oprac. SzB • Źródło: Sejm, Rynek Zdrowia07 października 2022 06:30

W piątek, 7 października, przypada ostatni dzień obrad 63. posiedzenia Sejmu RP. Zapowiedziano sprawozdanie Komisji Zdrowia o uchwale Senatu w sprawie ustawy o medycynie laboratoryjnej. Tego dnia zaplanowano również dwa posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia.

7 października dwa posiedzenia sejmowych Komisji Zdrowia. Zajmą się m.in. ustawą o medycynie laboratoryjnej
7 października zapowiedziano dwie sejmowe Komisje Zdrowia. Fot. Shutterstock
  • W piątek, 7 października, zaplanowano dwa posiedzenia Komisji Zdrowia
  • Jedno dotyczy ustawy o medycynie laboratoryjnej, drugie natomiast projektu ustawy o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie
  • W harmonogramie Sejmu zapowiedziano także sprawozdanie Komisji Zdrowia o uchwale Senatu w sprawie ustawy o medycynie laboratoryjnej

7 października kolejne posiedzenie Sejmu. Zaplanowano dwie Komisje Zdrowia 

W piątek, 7 października, przypada ostatni dzień obrad 63. posiedzenie Sejmu.

W ramach harmonogramu zapowiedziano sprawozdanie Komisji Zdrowia o uchwale Senatu w sprawie ustawy o medycynie laboratoryjnej. 

Zaplanowano także dwa posiedzenia Komisji Zdrowia: o godz. 9.00 dotyczące rozpatrzenia uchwały Senatu RP w sprawie ustawy o medycynie laboratoryjnej. Jest ono aktualne w przypadku przyjęcia uchwały przez Senat i skierowania jej przez Marszałka Sejmu do Komisji. 

Natomiast o godz. 10:30 ma odbyć się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych. Całość uzasadnia reprezentant Ministerstwa Zdrowia. 

O 11:30 planowana była jeszcze podkomisja stała ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie, ale została odwołana. Miała ona dotyczyć rozpatrzenia informacji na temat terapii biologicznych. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum