5 lipca w Sejmie o kryzysie w psychiatrii i Funduszu Medycznym

Autor: oprac. JPP • Źródło: Sejm04 lipca 2022 18:02

5 lipca w Sejmie odbędzie się posiedzenie podkomisji stałej do spraw zdrowia psychicznego oraz parlamentarnego zespołu ds. zdrowia publicznego. Mowa będzie kryzysie i reformie w psychiatrii dziecięcej oraz o Funduszu Medycznym.

5 lipca w Sejmie o kryzysie w psychiatrii i Funduszu Medycznym
5 lipca w Sejmie o kryzysie w psychiatrii i Funduszu Medycznym Fot. Shutterstock

 

5 lipca w Sejmie o kryzysie w psychiatrii i Funduszu Medycznym

5 lipca w Sejmie odbędzie się posiedzenie podkomisji stałej do spraw zdrowia psychicznego oraz parlamentarnego zespołu ds. zdrowia publicznego. Na podkomisji mowa będzie kryzysie i reformie w psychiatrii dziecięcej, natomiast podczas posiedzenia zespołu o Funduszu Medycznym.

Jako pierwsze 5 lipca odbędzie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego o godzinie 15. Natomiast podkomisja ds. zdrowia psychicznego rozpocznie się o godz. 18.

5 lipca w Sejmie:

  • Godz. 15.00; Parlamentarny Zespół ds. Zdrowia Publicznego
  1. Fundusz Medyczny - realizacja zadań.
  • Godz. 18:00; Podkomisja stała do spraw zdrowia psychicznego 
  1. Rozpatrzenie informacji na temat wdrażania pakietu rozwiązań dedykowanych dla dzieci i młodzieży – etap realizacji reformy systemu opieki psychiatrycznej dzieci i młodzieży (trzy stopnie referencyjności)
  2. Rozpatrzenie informacji na temat potrzeb i wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego młodzieży po epidemii koronawirusa – diagnoza potrzeb i skali, proponowane działania i programy; współpraca z organizacjami pozarządowymi (w tym funkcjonowanie i finansowanie telefonów zaufania)
  3. Rozpatrzenie informacji na temat problemów zdrowia psychicznego dzieci z rodzin rozbitych, zmian prawnych w kodeksie opiekuńczym, problemów tzw. alienacji i zespołu FAS.
  4. Omówienie i przyjęcie planu pracy Podkomisji na okres od 1 lipca do 31 grudnia 2022 r.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum