25 stycznia premier spotka się z opozycją. Tematem walka z pandemią COVID-19

Autor: oprac. MP • Źródło: Facebook/Twitter/Rynek Zdrowia24 stycznia 2022 12:00

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił polityków opozycji na spotkanie we wtorek, 25 stycznia. Tematem rozmów ma być "dalsza walka z pandemią COVID-19".

25 stycznia premier spotka się z opozycją. Tematem walka z pandemią COVID-19
Premier Mateusz Morawiecki zaprosił opozycję do rozmów ws. pandemii COVID-19 Fot. PAP/Albert Zawada
  • We wtorek, 25 stycznia, premier Mateusz Morawiecki ma spotkać się z politykami opozycji w sprawie walki z COVID-19
  • Szef rządu zaprosił przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych
  • Tematem rozmów ma by też tzw. ustawa weryfikacji covidowej, która utknęła w Sejmie

25 stycznia spotkanie premiera z opozycją. Tematem kornoawirus

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na spotkanie. Spotkanie ma dotyczyć dalszej walki z pandemią COVID-19.

- Wierzę, że będzie owocne i pozwoli nam na podjęcie najlepszych możliwych decyzji dotyczących zdrowia i życia wszystkich Polek i Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Premier spotka się z opozycją ws. COVID-19

Wcześniej o spotkaniu zaplanowanym na wtorek 25 stycznia w Kancelarii Premiera poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

- Premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19 - napisał rzecznik rządu Piotr Müller na Twitterze.

Opozycja spotka się premierem ws. COVID-19? W poniedziałek 24 stycznia decyzja

W poniedziałek 24 stycznia liderzy opozycji mają zdecydować czy spotkają się z premierem. 

-  Jak Wam nie wstyd? Naprawdę myślcie, że ludzie to idioci? Że nabiorą się na tę propagandową zagrywkę? Ogarnijcie się i wprowadźcie paszporty covidowe, bo ludzie umierają! Do tego nie potrzeba spotkania z opozycją, bo jesteśmy za! - komentowała na Twitterze posłanka KO Izabela Leszczyna.

Na antenie TVN24 inicjatywę premiera komentował również europoseł Bartosz Arłukowicz. Stwierdził, że zaproszenie jest „elementem gry politycznej” i „pewnego rodzaju PR-u”.

O zaproszeniu mówił także były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, nazywając na antenie TVN24 gest premiera jako "element gry politycznej i PR-owej".

- Kilka dni temu rezygnację złożyli w większości członkowie Rady Medycznej, czyli najlepsi eksperci w Polsce. Mieli dość bycia listkiem figowym do tej propagandy uprawianej przez premiera. Dziś premier próbuje się ratować, wzywając opozycję na pomoc - ocenił.

Do zaproszenia premiera na Twitterze odniósł się również Donald Tusk.

- Mateusz pragnie osobiście wysłuchać zdania opozycji. Chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusa - napisał na Twitterze.

Nieoficjalnie mówi się, że tematem rozmów ma być też projekt ustawy covidowej, dzięki której pracodawcy mogliby zweryfikować szczepienia czy wynik testu na koronawirusa u pracowników.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum