24 maja pielęgniarki i wiceminister zdrowia na wspólnym briefingu prasowym

Autor: oprac. JKB • Źródło: Twitter, Rynek Zdrowia23 maja 2022 11:06

24 maja odbędzie się briefing prasowy z udziałem wiceministra zdrowia Piotra Brombera, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych Zofią Małas oraz Krystyną Ptok, szefową Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Choć dzień później w Sejmie zaplanowano pierwsze czytanie projektu ustawy o nowych wynagrodzeniach, briefing ma dotyczyć innego tematu.

24 maja pielęgniarki i wiceminister zdrowia na wspólnym briefingu prasowym
Zofia Małas i Krystyna Ptok w Białym Miasteczku Fot. PAP/Mateusz Marek
  • NIPiP poinformowała o briefingu prasowym, który będzie miał miejsce 24 maja. Konferencja będzie poświęcona raportowi NIPiP o strukturze wiekowej pielęgniarek i położnych 2022
  • Przy okazji zostanie odsłonięty mural poświęcony pielęgniarkom i położnym
  • W briefingu weźmie udział przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia wiceminister Piotr Bromber
  • Dodajmy, że dzień później na sejmowej Komisji Zdrowia zaplanowano pierwsze czytanie projektu dotyczącego nowych najniższych wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Pielęgniarki dotąd krytykowały nową siatkę płac

24 maja pielęgniarki i wiceminister zdrowia na wspólnym briefingu prasowym

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych zaprasza na briefing prasowy 24 maja o godzinie 10 na ul. Grzybowskiej 10 w Warszawie.

- Zapraszamy na briefing prasowy poświęcony Raportowi NIPiP o strukturze wiekowej pielęgniarek i położnych 2022, któremu towarzyszyć będzie odsłonięcie muralu poświęconego pielęgniarko i położnym – czytamy.

W konferencji udział wezmą:

  • Wiceminister zdrowia Piotr Bromber,
  • Prezes NRPiP Zofia Małas,
  • Prezes OZZPiP Krystyna Ptok.

Gorące tematy w ochronie zdrowia

Dodajmy, że dzień po briefingu - 25 maja - na sejmowej Komisji Zdrowia zaplanowano pierwsze czytanie projektu dotyczącego nowych najniższych wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Pielęgniarki dotąd krytykowały nową siatkę płac dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, farmaceutów, opiekunów medycznych, a także pracowników personelu pomocniczego - salowych czy sekretarek medycznych. 

To jednak niejedyny kluczowy dla środowiska pielęgniarskiego temat w ostatnich dniach. 18 maja minister zdrowia powołał zespół do spraw opracowania zmian w standardach kształcenia pielęgniarek i położnych.

Oprócz tego, NIPiP poinformowała, że podczas ostatniego spotkania Komisji Nauki i Rozwoju oraz Komisji Prawa i Legislacji omawiane były kwestie kwalifikacji pielęgniarek i położnych, zwłaszcza w kontekście nowelizacji ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Zaproponowane zostały m.in. zmiany systemu kształcenia przeddyplomowego i podyplomowego.

W przypadku kształcenia pielęgniarek i położnych, resort zdrowia planuje także likwidację Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych (CKPiP) i przeniesienie realizowanych przez tę jednostkę zadań do Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum