23 czerwca okrągły stół w sprawie ochrony zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2010 17:24

W środę (23 czerwca) w południe, z inicjatywy szefa SLD Grzegorza Napieralskiego, odbędzie się spotkanie w sprawie sytuacji w ochronie zdrowia.

Udział w nim zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Niewykluczone, że pojawi się także minister zdrowia Ewa Kopacz.

Napieralski zaprosił na debatę o służbie zdrowia liderów trzech największych partii politycznych – Bronisława Komorowskiego i Donalda Tuska (PO), Jarosława Kaczyńskiego (PiS) i Waldemara Pawlaka (PSL).

Szef SLD apelował we wtorek (22 czerwca) o udział polityków w tym spotkaniu i podjęcie merytorycznej dyskusji w sprawie opieki zdrowotnej.

– Chcielibyśmy się wspólnie zastanowić, w jaki sposób dojść do konsensusu w sprawie ochrony zdrowia, tak, by ustalenia te, bez względu na to, kto wygra wybory prezydenckie, były w przyszłości realizowane – powiedział wiceszef klubu Lewicy, Marek Wikiński.

Na spotkaniu nie pojawi się Donald Tusk, który powiedział, że zwróci się do minister zdrowia Ewy Kopacz, by uczestniczyła w debacie.  – Z punktu widzenia rządu, w takim okrągłym stole, jeśli to nie ma być taka zwykła propagandowa potyczka, tylko poważna rozmowa, to oczywiście minister zdrowia powinna być uczestnikiem spotkania – mówił premier.

Tusk powiedział, że jeśli miałoby na środowym spotkaniu dojść do jakichkolwiek ustaleń, a przynajmniej intencji współpracy, że można coś razem zrobić, to minister Kopacz będzie miała pełnomocnictwo, żeby taką dobrą wolę w imieniu rządu wykazać.

W debacie nie weźmie udziału marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Szef jego sztabu Sławomir Nowak uważa, że koncepcja debaty o zdrowiu czterech kandydatów na prezydenta, z których dwóch (Napieralski i Pawlak) już odpadło w I turze, jest nie do końca trafiona.

Nie wiadomo również, czy na spotkaniu pojawi się Pawlak.

Jedynym politykiem, który zadeklarował już swój udział w debacie przy "okrągłym stole" jest prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum