Premier i minister zdrowia zwołują pilną konferencję. Będzie o obostrzeniach i nowych zasadach kwarantanny

Autor: oprac. MP • Źródło: Radio Plus/Rynek Zdrowia21 stycznia 2022 11:20

W piątek 21 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski zwoła konferencję prasową. Będzie mowa o nowych zasadach kwarantanny, a także o możliwych nowych obostrzeniach i testach na koronawirusa w aptekach. Centrum Informacyjne Rządu potwierdziło też obecność premiera Mateusza Morawieckiego.

Premier i minister zdrowia zwołują pilną konferencję. Będzie o obostrzeniach i nowych zasadach kwarantanny
21 stycznia odbędzie się konferencja ministra zdrowia. Będzie m.in. o kwarantannie Fot. PAP/Tomasz Gzell
  • W piątek 21 stycznia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował na antenie Radia Plus o 128 proc. skoku nowych zakażeń koronawirusem
  • Zapowiedział także zwołanie przez szefa resortu Adama Niedzielskiego konferencji prasowej
  • Minister zdrowia ma poinformować o nowych wytycznych dotyczących odbywania kwarantanny oraz o ewentualnych nowych obostrzeniach
  • Centrum Informacyjne Rządu potwierdziło też obecność na konferencji premiera Mateusza Morawieckiego. Konferencję zaplanowano na godz. 12.15

21 stycznia konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

W piątek rano, 21 stycznia, goszczący w Radiu Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ujawnił nową liczbę zakażeń koronawirusem. Minionej doby odnotowano 36 665 nowych przypadków i 248 zgonów. 

Wiceminister zapowiedział, że szef resortu zdrowia zwoła dziś konferencję prasową. Czego ma dotyczyć konferencja?

- Myślę że wiele interesujących wątków zostanie poruszonych. Wiele decyzji zostanie ogłoszonych. Nie chcę w tej chwili uprzedzać, ale zostanie zakomunikowana m.in. decyzja o skróceniu kwarantanny - przyznał na antenie Radia Plus Waldemar Kraska.

Minister zdrowia ma odnieść się także do sprawy ewentualnych nowych obostrzeń oraz ustawy o weryfikacji covidowej, czyli projektu dającego możliwość weryfikacji szczepień przeciw COVID-19 u pracowników.

Centrum Informacyjne Rządu potwierdziło obecność na konferencji premiera Mateusza Morawieckiego. Konferencja ministra zdrowia i premiera zaplanowana jest na godz. 12.15.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum