21 października ratownicy idą do Ministerstwa Zdrowia. Spotkanie o zarobkach na SOR-ach

Autor: oprac. MP • Źródło: Rynek Zdrowia21 października 2021 08:15

21 października w planach jest spotkanie wiceministra zdrowia Waldemara Kraski z ratownikami z OZZRM. Strony wracają do rozmów w sprawie porozumienia dotyczącego wynagrodzeń ratowników. Chodzi o zarobki ratowników na SOR-ach i Izbach Przyjęć.

21 października ratownicy idą do Ministerstwa Zdrowia. Spotkanie o zarobkach na SOR-ach
21 października spotkanie ratowników z wiceministrem zdrowia Fot. AdobeStock
  • Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zaprosił ratowników zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Ratowników Medycznych na spotkanie 21 października
  • Chodzi o zmiany w wynagrodzeniach ratowników zatrudnionych w szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz izbach przyjęć
  • Zostali oni pominięci w pierwotnym - wrześniowym - porozumieniu zawartym przez Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych z MZ

21 października spotkanie wiceministra zdrowia z ratownikami

W czwartek, 21 października, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska spotka się z ratownikami zrzeszonymi w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Ratowników Medycznych.

Tematem rozmów mają być zarobki ratowników medycznych pracujących na SOR-ach oraz izbach przyjęć, którzy zostali pominięci w pierwotnym - wrześniowym - porozumieniu zawartym przez Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych a Ministerstwem Zdrowia.

Zaproszenie wiceministra to odpowiedź na wrześniowe pismo, które zarząd OZZRM wystosował do wiceministra Kraski prosząc o spotkanie w temacie pominiętych ratowników.

- W związku z nadchodzącymi, uzgodnionymi zmianami w zakresie wynagrodzeń w zakresie wynagrodzeń członków Zespołów Ratownictwa Medycznego, oczekujemy pilnego zorganizowania spotkania w zakresie podobnych rozwiązań dotyczących ratowników medycznych zatrudnionych w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, Izbach Przyjęć - apelowali wówczas ratownicy.

Czytaj więcej: OZZRM domaga się spotkania ws. negocjacji wynagrodzeń na SOR-ach

Burza na temat porozumienia ratowników medycznych z ministrem zdrowia

Przypomnijmy, że ówczesne porozumienie komitetu z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim podzieliło środowisko ratowników. 

Na komunikat o podpisaniu ugody i zawieszeniu strajku błyskawicznie odpowiedzieli ratownicy protestujący w Białym Miasteczku. 

- Protest ratowników trwa nadal! Na dzisiejszym spotkaniu trójstronnym porozumienie podpisał tylko jeden ze związków zrzeszających jedynie część środowiska ratowniczego - Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych. Pozostali reprezentanci wyrazili swój stanowczy sprzeciw wobec propozycji, które nie spełniają postulatów środowiska ratowników medycznych - pisał wówczas Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia.

Czytaj więcej: Burza wokół porozumienia części ratowników z MZ. "Protest trwa, niczego nie podpisaliśmy"

Swoje stanowisko w sprawie wystosowali też ratownicy zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Ratowników Medycznych, którzy również stanowczo sprzeciwili się porozumieniu.

- W związku z podpisanym w Ministerstwie Zdrowia w dniu 21 września 2021 r. porozumieniem pomiędzy Ministrem Zdrowia, Komitetem Protestacyjnym Ratowników Medycznych oraz Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ, Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych wyraża stanowczy protest, wobec wybiórczego i niesprawiedliwego potraktowania ratowników medycznych pracujących w systemie ochrony zdrowia, a w szczególny w jednostkach systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne - pisali w wydanym stanowisku PTRM.

Czytaj więcej: PTRM: stanowczy protest wobec niesprawiedliwego potraktowania ratowników

Piotr Dymon. To on dogadał się z MZ. "Nie jestem najbardziej lubianym ratownikiem. Trudno"

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum