200-tysięczne miasto bez neurologii. Kolejny oddział zawieszony. Przez brak lekarzy

Autor: oprac. JKB • Źródło: Twitter, Rynek Zdrowia29 września 2021 10:06

W Toruniu od 1 października przestanie funkcjonować oddział neurologii. Okazuje się, że 30 września kończą się kontrakty większości neurologów pracujących w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.

200-tysięczne miasto bez neurologii. Kolejny oddział zawieszony. Przez brak lekarzy
W Toruniu zamknięto oddział neurologiczny. Fot. Arch. PTWP
 • Lekarz Jakub Kosikowski za pośrednictwem Twittera przekazał informację, że od 1 października oddział neurologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Torunku przestanie funkcjonować
 • Okazuje się, że 30 września kończą się kontrakty większości pracujących w placówce neurologów
 • Toruńscy neurolodzy skarżą się na przeciążenie i zmęczenie pracą. Domagają się zmiany organizacji pracy

Toruń zostanie bez neurologii

Brak personelu to obecnie jeden z głównych problemów, z jakim zmagają się szpitale w całej Polsce. Lekarzy specjalistów brakuje na wielu polskich oddziałach. O podobnej sytuacji w Toruniu poinformował za pośrednictwem Twittera Jakub Kosikowski, były szef Porozumienia Rezydentów.

- Toruń od 1.10 bez oddziału neurologii. W lipcu zamknięto oddział neurologii szpitala wojewódzkiego – nie działa do dziś. 1 października zamkną oddział neurologii w szpitalu miejskim. 200-tysięczne miasto bez neurologii i udarowego – napisał.

Kosikowski powołał się na źródło, w tym przypadku „Nowości”. Okazuje się, że Oddział Neurologii i Leczenia Udarów w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu zostanie zamknięty, ponieważ 30 września kończą się kontrakty większości zatrudnionych tam neurologów. Lekarze są przeciążeni pracą, od kilku miesięcy to do nich trafiali pacjenci z udarami z dużej części województwa.

Czytaj: Paraliż na SOR. Wypowiedzenie złożyło 10 lekarzy. Wszyscy poza kierownictwem

Problemy oddziałów w całej Polsce

Przypomnijmy, brak kadr jest jednym z głównych problemów, na jaki zwracają uwagę protestujący medycy. W swoich postulatach domagają się m.in. zwiększenia wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. Medycy chcą także zwiększenia liczby pracowników w systemie ochrony zdrowia do średnich poziomów w krajach UE i OECD.

W specjalnym raporcie Rynku Zdrowia informowaliśmy o sytuacji w województwach. W niektórych szpitalach zawieszenie oddziałów wynika z braku obsady, a w innych przypadkach chodzi o remont – szpitale jednoimienne wracają do funkcjonowania, jak przed pandemią.

Czytaj: Śmierć anestezjologa ze szpitala w Wałbrzychu. Co ustalili śledczy?

Dramat pacjentów. 13 oddziałów szpitalnych w woj. śląskim zawieszonych. W kolejce jeszcze sześć

Świętokrzyskie. Zawieszone były oddziały w dwóch szpitalach. RAPORT Rynku Zdrowia

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze