160 osób zakażonych na dyskotece. Liczba pozytywnych testów wciąż rośnie. W sumie bawiło się 600 osób

Autor: oprac. JKB • Źródło: Radio Zet, Rynek Zdrowia05 lipca 2021 09:45

Masowe zakażenia po zabawie na dyskotece w Enschede w Niderlandach. Koronawirusa potwierdzono już u 160 osób, a liczba zakażonych wciąż rośnie. W sumie bawiło się 600 osób. Trwa śledztwo w sprawie źródła zakażenia.

160 osób zakażonych na dyskotece. Liczba pozytywnych testów wciąż rośnie. W sumie bawiło się 600 osób
W Holandii doszło do masowego zakażenia podczas dyskoteki. Fot. Shutterstock
 • W jednej z holenderskich dyskotek doszło do zakażenia ponad 160 osób, choć oficjalna liczba chorych nie jest jeszcze znana
 • Rzecznik przychodni publicznej zapowiedział śledztwo w sprawie odkrycia źródła zakażenia
 • W dniu feralnej dyskoteki (26 czerwca) bawiło się około 600 osób

Radio Zet wspomniało, że w sobotę (26 czerwca) miała miejsce impreza w dyskotece w klubie nocnym "Aspen Valley" w miejscowości Enschede, która jest w niedalekiej granicy z Niemcami. Okazuje się, że podczas zabawy doszło do zakażeń koronawirusem.

Masowe zakażenia na holenderskiej imprezie

Choć we wspomnianym klubie "Aspen Valley" cały czas obowiązują reżim sanitarny i środki zaradcze organizatorów, to niestety podczas jednej z dość tłumnych sobotnich (26 czerwca) imprez doszło do masowego zakażenia koronawirusem.

Jak podał holenderski serwis Telegraaf.nl poinformował, że po wstępnych badaniach na obecność koronawirusa, liczba zakażonych wzrosła z 60 do 110 osób (w sobotę) i do aż 165 w niedzielę. Jednak liczba może wciąż rosnąć, ponieważ feralnego wieczoru na imprezie bawiło się blisko 600 osób.

Rzecznik GGD (Gminna Służba Zdrowia) zaapelował do wszystkich uczestników owej imprezy o zgłoszenie się na test na obecność koronawirusa. "Osoby, które nie mają żadnych objawów zakażenia, proszone są o pozostanie w domu do czasu poznania wyniku badania" – ogłosiła GGD cytowana za Radiem Zet.

Bezpłatne testy w Holandii

Przypomnijmy, od 1 lipca w Holandii zostały wprowadzone bezpłatne testy zarówno dla osób, które opuszczają kraj, jak również dla przybywających turystów. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia przypomina, że darmowe testowanie będzie ważne do 31 sierpnia.

Holenderski minister zdrowia Hugo de Jonge ogłosił także, że w aplikacji CoronaCheck został naprawiony błąd, w wyniku którego osoby zaszczepione jedną dawką dostały powiadomienia, że są już w pełni zaszczepione. Bliżej nieokreślony błąd wystąpił w dniach 29 i 30 czerwca.

Od 26 czerwca na terenie całej Holandii ponownie funkcjonują dyskoteki o nocne kluby. Chcąc odwiedzić tego typu lokale, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu albo świadectwa zaszczepienia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze