14 września w Sejmie. Ustawa diagnostów, RPP i podkomisja stała ds. zdrowia psychicznego

Autor: oprac. KM • Źródło: Sejm/Rynek Zdrowia14 września 2022 08:15

14 września odbędą się dwa posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia. Zbierze się również Podkomisja stała ds. zdrowia psychicznego, a na salę plenarną wróci projekt ustawy o medycynie laboratoryjnej z poprawkami Komisji Zdrowia.

14 września w Sejmie. Ustawa diagnostów, RPP i podkomisja stała ds. zdrowia psychicznego
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Fot. Shutterstock

 

Trzy komisje: zdrowia i finansów publicznych

W środę 14 września odbędą się dwa posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia. Podczas pierwszego o godz. 11.oo będzie miało miejsce rozpatrzenie przedstawionego przez Prezesa Rady Ministrów dokumentu pn. Sprawozdanie Rzecznika Praw Pacjenta z przestrzegania praw pacjenta w 2021 r. 

Z kolei w czasie posiedzenia Komisji Zdrowia o godz. 14.00 odbędzie się rozpatrzenie informacji na temat orzekania o niepełnosprawności dla dzieci i osób z nieuleczalnymi schorzeniami, w tym chorobami rzadkimi i ultrarzadkimi. Informację przedstawi minister rodziny i polityki społecznej.

Również o 14.00 wystartuje posiedzenie Komisji Finansów Publicznych. Jednym z punktów posiedzenia będzie rozpatrzenie sprawozdania z wykonania planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2021 rok.

Z kolei na godziny 15.45 - 17.00 na sali posiedzeń Sejmu zaplanowane jest sprawozdanie Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o medycynie laboratoryjnej. Przewidziane są 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenia w imieniu kół.

Podkomisja stała ds. zdrowia psychicznego

O godz. 17.00 rozpocznie się posiedzenie podkomisji stałej do spraw zdrowia psychicznego. Podczas posiedzenia przewidziano dwa punkty:

  • Rozpatrzenie informacji na temat opieki nad dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością w zakresie ośrodkowego układu nerwowego (domy opieki, zakłady opiekuńczo-lecznicze, środowiskowe domy samopomocy, miejskie ośrodki pomocy społecznej, domy dziecka)
    – przedstawiają: minister zdrowia, minister rodziny i polityki społecznej, minister edukacji i nauki, Rzecznik Praw Dziecka oraz Rzecznik Praw Pacjenta;
  • Rozpatrzenie informacji na temat programów profilaktycznych wobec dzieci i młodzieży zagrożonej patologią społeczną (ośrodki socjoterapii, zakłady poprawcze, ośrodki wychowawcze, policyjne izby dziecka itp.)
    – przedstawiają: minister zdrowia, minister rodziny i polityki społecznej, minister edukacji i nauki, minister sprawiedliwości, Rzecznik Praw Dziecka oraz Rzecznik Praw Pacjenta.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum