11 marca uzdrowiska wznawiają działalność, także na Warmii i Mazurach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2021 15:55

Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzku NFZ potwierdził 1310 skierowań dla pacjentów z regionu z terminem realizacji od 11 marca.

11 marca  uzdrowiska wznawiają działalność, także na Warmii i Mazurach
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Od 11 marca wznawiają działalność uzdrowiska. Ponad 1,3 tys. pacjentów z Warmii i Mazur będzie mogło na podstawie potwierdzonego skierowania rozpocząć po tym terminie leczenie uzdrowiskowe - podał wojewódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

W przypadku leczenia sanatoryjnego są to osoby, którym leczenie zaplanowano pierwotnie na listopad i grudzień ubiegłego roku, ale musiały wówczas zrezygnować z powodu zamknięcia uzdrowisk w związku z pandemią COVID-19.

"W przypadku leczenia w szpitalu uzdrowiskowym, rehabilitacji w szpitalu uzdrowiskowym i rehabilitacji w sanatorium uzdrowiskowym dla dorosłych, część osób miała wyznaczony termin, a część to pacjenci, którzy otrzymali termin leczenia po raz pierwszy na dane skierowanie" - wyjaśniła Magdalena Mil, rzeczniczka Warmińsko-Wazurskiego NFZ.

Dodała, że leczenie odbywać się będzie w uzdrowiskach na terenie całego kraju, poza tymi, które nie wznawiają działalności, bo np. są izolatoriami.

Mil zaznaczyła, że pacjenci będą również korzystali z leczenia w sanatorium i szpitalu w Gołdapi, która jest jedynym uzdrowiskiem w regionie.

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 albo przyjęcie dwóch dawek szczepionek przeciwko COVID-19. Testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego we wskazanych punktach pobrań tzw. drive-thru. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum