10 września manifestacja pielęgniarek w Warszawie, potem strajk

Autor: Radio Rzeszów, MAK/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2015 12:52

Ogólnopolska manifestacja pielęgniarek zostanie zorganizowana 10 września w stolicy. Potem rozpoczną się działania strajkowe - zapowiada Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

10 września manifestacja pielęgniarek w Warszawie, potem strajk
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak powiedziała na antenie Radia Rzeszów Halina Kalandyk, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Podkarpaciu.

- Największym problemem są pieniądze. Oferta Ministerstwa Zdrowia to 300 złotych podwyżki brutto, co oznacza netto zaledwie 172 złote - powiedziała w rozmowie z Radiem Rzeszów Halina Kalandyk, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Podkarpaciu

Przypomnijmy, że pielęgniarki domagają się podwyżki w wysokości 1,5 tys. złotych. - Skoro ministerstwo się na to nie godzi teraz opracowywane są możliwe scenariusze działań protestacyjnych - dodaje Halina Kalandyk.

- Nie możemy w nieskończoność chodzić do Ministerstwa Zdrowia na rozmowy, które z dialogiem nie mają nic wspólnego. Resort powtarza swoje propozycje nie ustępując nawet o grosz - powiedziała w wywiadzie dla Rynku Zdrowia Lucyna Dargiewicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

- To nie są negocjacje. Ministerstwo prowadzi jedynie przedwyborczą grę na zwłokę - dodała Dargiewicz.

Czytaj: Być może pielęgniarki utworzą partię

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze