1 września szpital zawiesza internę. Pacjenci zostaną przeniesieni, albo wypisani

Autor: oprac. MP • Źródło: SCM w Goleniowie/Rynek Zdrowia31 sierpnia 2022 09:00

Kryzys kadrowy w szpitalu spowodował, że od 1 września na trzy miesiące Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie zawiesza oddział internistyczny. - Wielomiesięczne działania w zakresie pozyskania lekarzy nie przyniosły oczekiwanych efektów z uwagi na coraz bardziej zwiększający się problem z brakiem lekarzy w kraju - tłumaczy placówka.

1 września szpital zawiesza internę. Pacjenci zostaną przeniesieni, albo wypisani
Szpital w Goleniowie od 1 września zawiesza internę (fot. ilustracyjne) Fot. Shutterstock
  • Szpital w Goleniowie poinformował o zawieszeniu oddziału wewnętrznego na okres trzech miesięcy
  • W placówce brakuje internistów, stąd zamknięcie oddział od 1 września do 30 listopada
  • Lecznica od wielu miesięcy poszukuje lekarzy i zwraca uwagę na pogłębiający się kryzys kadrowy w cały kraju
  • Sprawę skomentował Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie. - Zastanawiam się kiedy samorządy i władze centralne rozpoczną dialog z samorządem lekarskim w celu poprawy sytuacji - napisał

1 września szpital zawiesza internę. "Coraz większy problem z lekarzami"

- Z przykrością informujemy, że z powodu niewystarczającego zabezpieczenia lekarskiego jesteśmy zmuszeni czasowo zawiesić udzielanie świadczeń w oddziale internistycznym z dniem 1 września 2022 r. Wniosek w wiadomej sprawię został wysłany do wojewody zachodniopomorskiego - poinformowało Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie.

Placówka podkreśla, że "wielomiesięczne działania w zakresie pozyskania lekarzy nie przyniosły oczekiwanych efektów z uwagi na coraz bardziej zwiększający się problem z brakiem lekarzy w kraju".

- W dalszym ciągu poszukujemy innych lekarzy, którzy podejmą z nami współpracę we wspomnianym oddziale - pisze lecznica.

- Pacjenci przebywający w oddziale w zależności od stanu zdrowia zostaną przetransportowani do innych podmiotów lub wypisani do domu - dodano w komunikacie.

Prezes OIL w Szczecinie apeluje o dialog w sprawie kryzysu kadrowego 

Sprawę zamknięcia oddziału skomentował Michał Bulsa, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

- Szpital w Goleniowie zawiesza działalność bo brakuje internistów.... Zastanawiam się kiedy samorządy i władze centralne rozpoczną dialog z samorządem lekarskim w celu poprawy sytuacji - napisał na Twitterze.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum