1 listopada. Zamknięte cmentarze? "Nikt nie będzie nikogo pilnował"

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP30 października 2021 12:25

- Na cmentarzach nikt nie będzie nikogo pilnował. Nie mamy takich możliwości - mówi Bartłomiej Bieszczad z Urzędu Miasta w Krośnie. Administratorzy cmentarzy na Podkarpaciu apelują o przestrzeganie obostrzeń covidowych we Wszystkich Świętych 1 listopada.

Fot. Shutterstock
  • Czy 1 listopada będą zamknięte cmentarze? Zarządcy cmentarzy na Podkarpaciu nie mają wytycznych, żeby je zamykać 
  • Na cmentarzach w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu, że nie przewiduje się ograniczeń wizyt
  • Jest apel o zachowanie dystansu i zakładanie maseczek

1 listopada Wszystkich Świętych. Będą kontrole na cmentarzach?

Administratorzy i kierownicy zarządów cmentarzy komunalnych w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu zapewnili, że nie ma i nie są przewidziane ograniczenia wizyt na nekropoliach. Cmentarze w okresie świątecznym będzie można odwiedzić o każdej porze.

- Cmentarze otwarte, nie mamy żadnych wytycznych, zaleceń żeby zamykać, czy ograniczać możliwość odwiedzania cmentarzy. Pogoda jest ładna, dużo ludzi już odwiedza groby bliskich - przekazała kierownik zarządu cmentarzy komunalnych w Rzeszowie Beata Sroka.

Na niektórych nekropoliach otwarte będą przez cały czas zarówno bramy, jak i furtki, a tam, gdzie bramy zostaną zamknięte przed samochodami, furtki zostaną otwarte przez cały czas.

Jak powiedział Ryszard Siniewicz kierownik cmentarzy komunalnych w Przemyślu wszystkie bramy są otwarte i takie pozostaną do końca tygodnia.

Czytaj: Rzecznik MZ zapowiada: policja w galeriach handlowych. Ostatniej doby 7000 interwencji

Wszędzie jest natomiast apel o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, znanych już ogólnie w społeczeństwie, czyli o zachowanie dystansu i zakładanie maseczek.

M.in. w Przemyślu przy wejściach będą karteczki przypominające o tych zaleceniach. Administratorzy i kierownicy zastrzegają jednak, że nikt nie będzie tego sprawdzał i pilnował.

Czytaj: Koronawirus. 30 października. Kolejny skok liczby zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 100 osób

- Mamy służby w gotowości postawione, ale to na drogach, na parkingach, na placach, które będą pomagać w organizacji ruchu. Natomiast na cmentarzach nikt nie będzie nikogo pilnował. Nie mamy takich możliwości. (…) Prosimy o stosowanie się do zasad. Jako zarządcy (cmentarzy) nie będziemy zwracać nikomu uwagi - zauważył kierownik referatu komunalnego Urzędu Miasta w Krośnie Bartłomiej Bieszczad.

Czytaj: Obostrzenia covidowe. Ponad 64 tys. mandatów za brak maseczki

1 listopada przy cmentarzach szczepienia przeciw COVID-19

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum