1 grudnia szpital zamyka oddział pediatryczny. Problemy również na chirurgii i neonatologii

Autor: oprac. JKB • Źródło: Radio 90, Rynek Zdrowia29 listopada 2022 18:30

Zła wiadomość dla pacjentów. 1 grudnia oddział pediatryczny w szpitalu w Rydułtowach zostanie zawieszony na trzy miesiące. Powodem jest brak wystarczającej liczby lekarzy. - Z takimi sytuacjami będziemy się zderzać coraz częściej - przyznał dyrektor placówki.

1 grudnia szpital zamyka oddział pediatryczny. Problemy również na chirurgii i neonatologii
1 grudnia szpital zamyka oddział pediatryczny. Problemy również na chirurgii i neonatologii Fot. Shutterstock
 • Dyrekcja szpitala w Rydułtowach złożyła wniosek o zawieszenie pracy oddziału pediatrycznego do wojewody śląskiego
 • Jak wyjaśnia Radio 90, od 1 grudnia oddział zostanie zawieszony na najbliższe 3 miesiące, ponieważ placówka nie ma wystarczającej liczby lekarzy pediatrów
 • - Te 3 miesiące mają nam pozwolić na to, żeby skompletować zespół lekarski, który mógłby prowadzić ten oddział w przyszłości. – powiedział dyrektor placówki Krzysztof Kowalik w rozmowie z Radio 90

1 grudnia szpital zamyka oddział pediatryczny

Dyrekcja szpitala w Rydułtowach złożyła do wojewody śląskiego wniosek o zawieszeniu od 1 grudnia oddziału pediatrycznego na najbliższe trzy miesiące, o czym informuje Radio 90. Powodem jest brak odpowiedniej kadry.

- Te 3 miesiące mają nam pozwolić na to, żeby skompletować zespół lekarski, który mógłby prowadzić ten oddział w przyszłości. Jest to zawsze przykra informacja, jeżeli oddział wstrzymuje prace, niezależnie czy jest to oddział pediatryczny, chirurgiczny czy jakiś inny. Niestety, takie mamy warunki, jeśli chodzi o kadrę lekarską na rynku, że z takimi sytuacjami będziemy się zderzać coraz częściej – powiedział dyrektor placówki Krzysztof Kowalik w rozmowie z Radio 90.

W rozmowie z rozgłośnią dyrektor zaprzeczył, że nie było dialogu z lekarzami, a według jego relacji jeszcze w ubiegłym roku podjęto rozmowy z ordynatorem oddziału doktorem Stefanem Cichym, kiedy chciał przejść na emeryturę. Wówczas miał wycofać wypowiedzenie. Personel oddziału albo wykorzystuje urlop albo w części jest przesuwany na inne oddziały.

- Staramy się nie tracić tego personelu, tak, żeby niezwłocznie po uzupełnieniu składu osobowego lekarzy, móc wznowić prace oddziału – dodał.

Problemy również na chirurgii i neonatologii

Radio 90 przypomina, że obecnie na oddziale pediatrycznym zajętych jest prawie 100 proc. łóżek. Co gorsza, problemy piętrzą się także na innych oddziałach – niepewne są losy chirurgii, choć pierwotnie miała wznowić działalność 1 stycznia. Rozmowy z kadrą lekarską trwają, ale wciąż nie ma podpisanych umów, więc nie ma ustalonej daty, kiedy zostaną wznowione prace. Nieciekawa sytuacja wygląda również na neonatologii.

- Na neonatologii jest trudna sytuacja, dlatego że jedna z pań doktor, która pracuje w tym oddziale, złożyła wypowiedzenie, przechodzi do pracy do szpitala w Rybniku. Staramy się zabezpieczyć ten oddział zasobami kadrowymi, które posiadamy w tej chwili. Jednocześnie poszukujemy cały czas lekarza neonatologa – powiedział dyrektor Kowalik rozgłośni.

Jednocześnie zaś zapewnił, że nie ma planów na zawieszenie tego oddziału, a oddział będzie wzmocniony personelem, który jest już w szpitalu.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze