Związek Zawodowy Anestezjologów powołał Fundację „Dignitas et Spes”

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2015 14:45

Jak podaje Związek, celem Fundacji „Dignitas et Spes” jest: działalność w zakresie pomocy społecznej, materialnej i finansowej anestezjologom oraz owdowiałym małżonkom lekarzy anestezjologów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, także ich dzieciom.

W zakres działań Fundacji wchodzi też m.in. działalność w zakresie pomocy materialnej i edukacyjnej dzieciom zmarłych lekarzy anestezjologów, działalność w zakresie pomocy dzieciom lekarzy anestezjologów szczególnie uzdolnionym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Fundacja chce też prowadzić działalność w zakresie pomocy materialnej oraz wspierania różnorodnych form opieki społecznej dla lekarzy anestezjologów emerytów, rencistów i innych nie wykonujących zawodu, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Już wcześniej Związek Zawodowy Anestezjologów wielokrotnie angażował się w działalność mającą na celu pomoc lekarzom anestezjologom znajdującym się w trudnej sytuacji losowej.

Fundacja „Dignitas et Spes” - jak czytamy na stronie Związku - powyższe cele będzie realizować poprzez: udzielanie zapomóg bezzwrotnych i zwrotnych, stypendiów, dofinansowanie zabiegów medycznych, kosztów leczenia, kuracji i zabiegów rehabilitacyjnych, pobytu w sanatorium lub w domach opieki społecznej, udzielanie pomocy rzeczowej, dofinansowywanie przedsięwzięć edukacyjnych dzieciom zmarłych anestezjologów.

Statut, skład Zarządu i Rady Fundacji oraz bieżące informacje dostępne na stronie: http://www.zgzza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum