Żurawica: zmarł Janusz Kołakowski, niepokorny dyrektor szpitala

Autor: Wiadomośćci24.pl/Rynek Zdrowia • • 04 czerwca 2011 10:35

W czwartek (2 czerwca) w wieku 57 lat zmarł Janusz Kołakowski, dyrektor Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy. Był ofiarą wypadku z 24 maja br., spowodowanego przez 21-letniego kierowcę.

Nie żyje człowiek, który wygrywał procesy o pieniądze dla szpitala z NFZ i Ministerstwem Zdrowia, wicestarosta powiatu jarosławskiego przez dwie kadencje, twórca Małej Kapeli Gorących Serc.

Zasłynął na całą Polskę, jako niepokorny dyrektor szpitala psychiatrycznego, który pozwał Ministerstwo Zdrowia do sądu o należne szpitalowi pieniądze i wygrywał kolejne rozprawy. W jego ślady poszli inni dyrektorzy szpitali, z podobnym skutkiem. Wygrywał również procesy z NFZ.

Janusz Kołakowski był z wykształcenia nauczycielem historii (absolwent KUL), w okresie stanu wojennego był wykładowcą tzw. "latającego uniwersytetu". W okresie transformacji ustrojowej rozpoczął działalność samorządową w Urzędzie Miasta, jako kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu.

W latach 1998-2006 był wicestarostą powiatu jarosławskiego, a potem radnym. Z jego inicjatywy zrodziły się słynne imprezy: Festiwal Folklorystycznych Zespołów Słowiańskich, Jarosławski Festiwal Muzyki Dawnej "Pieśń naszych korzeni", akcja charytatywna Mała Kapela Gorących Serc, dzięki której szpital powiatowy, co roku otrzymywał nowy sprzęt medyczny.

Więcej: http://www.wiadomosci24.pl

***

Janusz Kołakowski był nie tylko dobrym szefem szpitala. Dla nas był przede wszystkim pogodnym, zawsze otwartym na rozmowy z dziennikarzami człowiekiem. Ostatni raz spotkaliśmy Dyrektora 16 maja br., podczas katowickiej konferencji Rynku Zdrowia. Umawialiśmy się wtedy na rozmowę o szpitalu w Żurawicy... Będzie nam Go bardzo brakowało.

Dziennikarze Rynku Zdrowia


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum