Żona znanego ginekologa utknęła w Indiach z grupą Polaków, potrzebują pomocy

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2020 15:02

- 30-osobowa grupa Polaków utknęła w Indiach. Anulowano im bilety, powrotne i brak jakiejkolwiek informacji. Polska ambasada w Indiach nie odpowiada - o pomoc w sprowadzeniu grupy do Polski apeluje w mediach społecznościowych znany warszawski ginekolog dr Grzegorz Południewski. Chodzi o jego żonę i jej kursantów.

FOT. Oatsy40/Flickr (zdjęcie ilustracyjne)

Julia Butrym-Południewska to dyplomowana nauczycielka jogi. Spełniając swoje marzenie o miejscu przyjaznym dla ludzi, otworzyła szkołę JogaRYTM. To właśnie w ramach tej szkoły 30-osobowa grupa  wyjechała do Indii.

Dr Grzegorz Południewski apeluje o pomoc do wszystkich ludzi, którzy mogą w jakikolwiek sposób pomóc w kontakcie z ambasadą oraz w ułatwieniu powrotu Juli Butrym-Południewskiej do kraju.

Takich ludzi jest znacznie więcej. Z powodu pandemii utknęli nie tylko w Indiach, ale np. w Kazachstanie.  Szef KPRM, minister Michał Dworczyk zapewnia w rozmowie z money.pl, że pomoc dla Polaków będzie. - Nikt nie zostanie za granicą sam - zapewnił.

W przypadku większych grup, po Polaków mają być wysyłane samoloty - prawdopodobnie należące do LOT-u. Szczegóły mają być ustalone na posiedzeniu sztabu kryzysowego jeszcze w sobotę, 14 marca.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum