Znani wrocławianie pobiegli na rzecz dzieci chorych na nowotwory

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 września 2011 11:20

Z udziałem marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny ruszyła w niedzielę we Wrocławiu sztafeta maratońska na rzecz budowy "Przylądka Nadziei" - nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej.

Znani wrocławianie pobiegli na rzecz dzieci chorych na nowotwory
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W sztafecie obok Schetyny pobiegli również m.in. szefowa wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej prof. Alicja Chybicka (startuje jako niezależna kandydatka popierana przez PO w wyborach do Senatu), eurodeputowany Piotr Borys, marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec oraz wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski. W sztafecie wziął również udział medalista igrzysk i mistrzostw świata w wioślarstwie Paweł Rańda.

Schetyna powiedział, że nie musiał specjalnie przygotowywać się do sztafety, ponieważ biega na co dzień.

- Dziś chodzi o symboliczne wsparcie idei ludzi, którzy pomagają innym. Swoim udziałem trzeba podkreślić jak ważna jest budowa nowej siedziby kliniki i że należy wspierać ten projekt - powiedział marszałek Sejmu.

Charytatywna sztafeta znanych wrocławian towarzyszyła odbywającemu się w niedzielę we Wrocławiu 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonowi. W maratonie ulicami stolicy Dolnego Śląska biegnie ponad trzy tysiące osób. Przed startem minutą ciszy uczczono pamięć ofiar zamachów z 11. września 2001 r. w Nowym Jorku.

Wrocławska Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej jest jedyną taką placówką w Polsce południowo-zachodniej. Od ponad dwóch lat prowadzona jest kampania społeczna na rzecz budowy Kliniki Przylądek Nadziei. Jej celem jest zebranie pieniędzy na budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej, która ma powstać we Wrocławiu przy ul. Borowskiej.

W ramach kampanii zbierane są datki od ludzi i instytucji, prowadzone aukcje oraz bale charytatywne. Nowy budynek ma kosztować ok. 70 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze