Znani, lubiani i coraz bardziej charytatywni

Autor: iWoman.pl/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2009 19:13

Coraz więcej osób znanych z pierwszych stron gazet angażuje się w działalność charytatywną. Nie tylko włączają się w akcje dobroczynne organizowane przez innych, ale również same takie działania inicjują.

Znani, lubiani i coraz bardziej charytatywni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Modelka Ilona Felicjańska swoją Fundację "Niezapominajka" powołała do życia pod koniec 2007 roku. Już wcześniej, od 2005 roku, organizowała imprezy pod hasłem ,"Niezapominajka" (pokazy mody, koncerty), podczas których zbierano pieniądze na leczenie chorych dzieci.

Anna Dymna, zanim założyła własną fundację, zbierała m.in. pieniądze na renowację cmentarzy, brała udział w koncertach i wielu innych przedsięwzięciach charytatywnych. Dziś jest postrzegana jako ikona dobroczynności. Fundację "Mimo Wszystko" prowadzi od 2003 roku. Pomaga osobom niepełnosprawnym.

- Jeszcze za komuny dostawałam mnóstwo listów z prośbą o pomoc. Czasem ze swojej skromnej, aktorskiej pensji robiłam paczki, ale dzisiaj wiem, że to nie była głupia pomoc. Dużo później zaczęłam spotykać na swojej drodze ludzi, którzy pokazali mi jak mądrzej pomagać. Wśród nich był m.in. ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. To on pokazał mi, że świat osób niepełnosprawnych intelektualnie może być szczęśliwym światem - mówi Anna Dymna.

Inna jest historia aktorki Ewy Błaszczyk. W 2000 roku przeżyła osobistą tragedię, Ola, jedna z córek Ewy Błaszczyk połykając tabletkę, doznała urazu neurologicznego.

Dziewczynka od prawie 9 lat pozostaje się w śpiączce. Fundację "Akogo" pomagającą dzieciom po urazach mózgu Ewa Błaszczyk założyła w 2002 r. wspólnie z ks. Wojciechem Drozdrowiczem, twórcą telewizyjnego programu "Ziarno".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze