Znamy laureatów konkursu Pielęgniarka Roku 2015

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2016 16:20

Znamy laureatów finału konkursu Pielęgniarka Roku 2015 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. O wynikach PTP poinformowało na swojej stronie internetowej.

Marzena Nowomińska - Pielęgniarka Roku 2015

I miejsce zdobyła, zostając Pielęgniarką Roku 2015, mgr Marzena Nowomińska z Lubelskiego Oddziału PTP. Jest zatrudniona w Oddziale Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie; także pielęgniarka opieki długoterminowej.

- O zawodzie pielęgniarki marzyłam od dziecka i nie wyobrażam sobie, żebym mogła robić w życiu coś innego. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Bardzo lubię swoją pracę i staram się ją wykonywać sumiennie, rzetelnie i z pasją, najlepiej jak tylko potrafię. Dobro pacjenta jest dla mnie sprawą priorytetową - mówiła wcześniej laureatka.

II miejsce w konkursie zdobyła mgr Renata Grabowska, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego z Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PTP. Jest zatrudniona w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr Jana Biziela, w Klinice Alergologii, Immunologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych
w Bydgoszczy.

III miejsce zdobyła mgr Marzena Slendak, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii, z Łódzkiego Oddziału PTP. Jest zatrudniona w Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii dla Dzieci w SP ZOZ Centralnym Szpitalu Klinicznym UM w Łodzi, Ośrodku Pediatrycznym im. Marii Konopnickiej; także pielęgniarka neonatologicznego zespołu wyjazdowego SN.

 Więcej (w tym sylwetki laureatek): na stronie PTP

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum