Zmodernizują szpitalne salki zabaw dla dzieci

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2014 15:09

Przedstawiciele firmy Teva we współpracy z niezależnymi ekspertami rozpoczynają akcję pod nazwą TEVA Dzieciom - Baw się i zdrowiej. Jej celem jest modernizacja szpitalnych sal zabaw tak, aby ich wystrój i wyposażenie wspierały najmłodszych pacjentów w szybszym powrocie do zdrowia.

Zmodernizują szpitalne salki zabaw dla dzieci
Fot. Teva

Obserwacja trendów w krajach zachodnich pokazuje, że coraz więcej uwagi poświęca się uzdrawiającej roli otoczenia pacjentów (ang. healing environment). Ponadto badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazały, że poprawa warunków szpitalnych pociągnęła za sobą m.in. skrócenie czasu leczenia o 21 proc. oraz skrócenie czasu podawania leków przeciwbólowych i ich ilości aż o 22 proc.

Pomimo tych doniesień polskim szpitalom nadal brakuje przestrzeni dla najmłodszych pacjentów, które byłyby celowo projektowane i wyposażane tak, aby pomóc w szybszym powrocie do zdrowia.
Mając to na uwadze pracownicy firmy TEVA zainicjowali przy wsparciu ekspertów akcję TEVA Dzieciom - Baw się i zdrowiej. Zaproponowali nie tylko remonty salek zabaw na dziecięcych oddziałach szpitalnych, lecz także ich przebudowę.

Oprócz podstawowego remontu salek wymagających renowacji, planowane jest stworzenie przestrzeni wspierającej procesy terapeutyczne i minimalizującej stres związany z pobytem w szpitalu. Salki mają pomóc wyzwolić w małych pacjentach dodatkową energię, zmotywować do walki z chorobą czy też wyciszyć i uspokoić po trudnych zabiegach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum